www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Amazon předběhl Samsung a stal se poprvé jedničkou mezi TV zařízeními

Amazon předběhl Samsung a stal se poprvé jedničkou mezi TV zařízeními
, , aktualita
Prodeje TV zařízení připojených k internetu, jako jsou televizory, streamovací boxy nebo konzole, dosáhl na konci loňského roku rekordu. A došlo také ke změnám v pořadí výrobců, kde Amazon vůbec poprvé překonal Samsung.
K oblíbeným
reklama
Rok 2020 znamenal velkou vzpruhu pro televizní zábavu, což se projevilo nejen růstem platforem pro streamování videa, ale také vyšším počtem prodaných zařízeních. Americká společnost Strategy Analytics zveřejnila statistiky za 4. kvartál 2020, které tento trend potvrzují. V posledním čtvrtletí loňského roku se mělo prodat 109,1 milionu „připojených televizních zařízení“, kam analytici řadí chytré televize, streamovací zařízení (např. TV boxy) a herní konzole s připojením k internetu. Prodeje na konci roku jsou tradičně silné díky blížícím se vánočním svátkům, ale i v meziročním srovnání došlo k nárůstu o 9 %.
 
 
Pokud jste si mysleli, že s rozvojem Smart TV přestane být na trhu místo pro streamovací zařízení, Fire TV od Amazonu vás přesvědčí o opaku. Jedničkou se ve 4. kvartálu 2020 stal poprvé v historii Amazon, který prodal 13,2 milionu zařízení a zajistil si tak více než 12% tržní podíl. Meziročně prodeje americké společnosti vzrostly o 36 %, což bohatě stačilo k překonání dosud vedoucího Samsungu. Jihokorejský výrobce ve zmiňovaném období prodal 11,9 milionu zařízení, což znamená 10,9% podíl na trhu a 2% meziroční nárůst. Třetí místo si udrželo Sony, které koncem loňského roku uvedlo dlouho očekávanou konzoli PlayStation 5. Do celkového počtu 9 milionů prodaných zařízení jsou ovšem započítány také Smart TV této značky.
 
Kromě Amazonu mohou úspěšný rok slavit rovněž čínští výrobci televizorů TCL a Hisense, kteří si meziročně polepšili o 24 %, respektive 28 %. Pokud bychom brali v potaz pouze streamovací zařízení, Amazon a Roku společně ovládají 60 % trhu. Daleko za sebou tedy nechávají Apple, Google nebo Xiaomi. Celkově se v roce 2020 podle Strategy Analytics prodalo 305,3 milionu „připojených televizních zařízení“, což je o 7,6 % více než v roce 2019. Z toho tvořily 186 milionů chytré televize a 81 milionů streamovací zařízení. Analytici očekávají, že i rok 2021 bude příznivý pro tuto kategorii produktů, především díky zvyšujícímu se zájmu o streamované video na úkor lineárního vysílání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik