Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aliance Sharp a CMI pro výrobu LCD panelů

9.2.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Dne 4. února 2011 se objevila v japonských médiích zpráva o vzniku aliance mezi japonským Sharpem a taiwanskou Chi Mei Innolux Corp (CMI). Spolupráce by měla přinést užitek oběma smluvním stranám.
Aliance by měla zajistit dostupnost nejnovějších technologií a LCD panelů od 40 palců výše taiwanskému partnerovi, který by na oplátku dodával 20" až 39" LCD panely firmě Sharp.

Sharp sice tyto zprávy odmítl komentovat s tím, že nic takového zástupci firmy neprohlásili. Je ale zřejmé, že by tato aliance prospěla obou firmám. Sharp má totiž potíže konkurovat stále se snižující ceně 32palcových LCD panelů, které by právě mohla dodávat CMI. Využití uvolněných linek (v Kameyama II) pro výrobu panelů osmé generace by pak mohlo být přizpůsobeno poptávce (např. pro výrobu 8–10" LCD pro tablet PC).


Továrna Sharp v Sakai.

Aliance by rovněž vyřešila problém odbytu 40" a větších panelů z továrny v Sakai, ve které je potřeba i nadále amortizovat (převádět hodnotu kapitálu do ceny produkovaných panelů). CMI by se pro změnu dostala k novým technologiím Sharpu, jako zvýšení pozorovacího úhlu, kontrastu, odezvy a dokonce i k technologii UV2A.

Více viz:
Sharp představuje technologii UV2A
Sharp spustil výrobu v Sakai
Sharp zdvojnásobí výrobu v Sakai

Zdroj: Tech-On!