Aktualizace Nvidia Shield Experience 8.2 přichází i na pět let starý model

Aktualizace Nvidia Shield Experience 8.2 přichází i na pět let starý model
, , aktualita
Nvidia vydala další aktualizaci pro svá zařízení Shield TV, která přináší několik drobnějších novinek. Zásadní ovšem je, že tento update je určen pro všechny modely včetně Shield TV z roku 2015.
K oblíbeným
reklama
Zařízení s Androidem jsou obecně kritizována kvůli nedostatečné podpoře a v případě Android TV to platí dvojnásob (nebo možná trojnásob). Přesto existuje jedna světlá výjimka. Nvidia pravidelně aktualizuje své multimediální přehrávače a herní konzole Shield TV. Nejlépe podporovaným zařízením s Androidem všech dob tak může být původní Shield TV z roku 2015, který výrobce podporuje i po pěti letech od uvedení na trh. Tento týden vyšla v pořadí 25. aktualizace pro tento model. Dostupná je ovšem také pro novější Shield TV z let 2017 a 2019.
 
 
A co je nového v Shield Experience 8.2? Žádné převratné změny se sice nekonají, ale přesto se uživatelé mohou těšit z několika novinek, které stojí za zmínku. Starší generace získávají možnost přepnout na výchozí obnovovací frekvenci zobrazovaného obsahu. Jinak řečeno, při přehrávání bude ponechána obnovovací frekvence, se kterou byl obsah vytvořen. Tuto možnost, která byla již dříve dostupná na Shield TV z roku 2019, je ovšem nutné nejprve aktivovat.
 
Nejnovější generace zařízení zase získává vylepšený AI upscaling. Funkce, která slouží k vylepšení rozlišení a využívá přitom umělou inteligenci, byla dosud omezena na obsah v HD se 30 fps. Nově si ovšem poradí s jakýmkoliv rozlišení od 360p do 1440p, které vylepší na 2160p neboli 4K Ultra HD. K tomu se navíc přidala ještě podpora obsahu se 60 fps, živého sportu a YouTube. V září navíc vyjde update Nvidia Games, který přidá podporu upscalingu na 4K 60fps ve službě GeForce Now.
 
Dálkový ovladač z roku 2019 získal další možnosti přizpůsobení. Tlačítku menu lze nyní přiřadit i akce pro dvojité a dlouhé stisknutí. Nový ovladač můžete používat i pro starší generace Shield TV a nové možnosti přizpůsobení naleznete také v aplikacích Shield TV pro Android a iOS:
  • Nvidia navíc vylepšila také infraport a funkci CEC na dálkovém ovladači. Další změny zahrnují:
  • Opravy zabezpečení Androidu z června 2020.
  • Podpora SMBv3 pro rychlejší a bezpečnější připojení k Shieldu přes domácí síť.
  • Obnovuje zvuk prostorového zvuku při streamování.
  • Uživatel může udělit přístup k zápisu do NAS z nainstalovaných aplikací.
  • Převod místního videa v HDR na displeje SDR.
  • Možnost zakázat snižení hlasitosti, když je na domovském zařízení Google detekováno „OK Google“.
  • Obnova podpory Bluetooth LDAC pro kompatibllní sluchátka.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik