Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR

18.9.2020, Milan Šurkala, aktualita
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Společnost Adobe uvedla novou verzi editoru videa Premiere Pro 14.4. Dostáváme tu několik užitečných novinek, jako je např. detekce střihů, kdy systém umělé inteligence Adobe Sensei sám rozkouskuje importované video (které už mohlo být předem sestříháno) a jednotlivé klipy pak lze nezávisle upravovat. Další změnou je rozšíření podpory o barevný prostor Rec.2100. Formáty Apple ProRes a Sony XAVC-I nyní umožňují využívat kompletní správu barev, akceleraci pomocí GPU a máme tu i další vylepšení s tím spojená.
 
Adobe Premiere Pro 14.4
 
Novinkou je rovněž možnost vyexportovat video z proxy souborů, tedy v nižší kvalitě pro rychlý náhled výsledku. Přibyla i funkce Quick Export pro zjednodušené nastavení exportu s použitím oblíbených a často použitých nastavení. Jak Premiere Pro, tak i After Effects v beta verzi jsou nyní svižnější. S ProRes se nyní pracuje 2krát rychleji, některé efekty v After Effects dostávají nově lepší GPU akceleraci a mohou být 1,5 až 3krát rychlejší.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.