www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR

Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
, , aktualita
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe uvedla novou verzi editoru videa Premiere Pro 14.4. Dostáváme tu několik užitečných novinek, jako je např. detekce střihů, kdy systém umělé inteligence Adobe Sensei sám rozkouskuje importované video (které už mohlo být předem sestříháno) a jednotlivé klipy pak lze nezávisle upravovat. Další změnou je rozšíření podpory o barevný prostor Rec.2100. Formáty Apple ProRes a Sony XAVC-I nyní umožňují využívat kompletní správu barev, akceleraci pomocí GPU a máme tu i další vylepšení s tím spojená.
 
Adobe Premiere Pro 14.4
 
Novinkou je rovněž možnost vyexportovat video z proxy souborů, tedy v nižší kvalitě pro rychlý náhled výsledku. Přibyla i funkce Quick Export pro zjednodušené nastavení exportu s použitím oblíbených a často použitých nastavení. Jak Premiere Pro, tak i After Effects v beta verzi jsou nyní svižnější. S ProRes se nyní pracuje 2krát rychleji, některé efekty v After Effects dostávají nově lepší GPU akceleraci a mohou být 1,5 až 3krát rychlejší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik