Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akční videokamera Kodak PIXPRO SP360-4K

9.9.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost JK Imaging uvádí novou videokameru Kodak PIXPRO SP360-4K. Ta umí záznam čtvercového 4K videa a umí také pořizovat videosekvence s 360° úhlem záběru. S pouzdrem toto vše zvládne i pod vodou.
Společnost JK Imaging dnes vyrábí fotoaparáty a videokamery značky Kodak a poslední novinkou je akční videokamera Kodak PIXPRO SP360-4K. Umí natáčet videosekvence s úhlem záběru až 360° (sféricky) a díky tomu přinést zajímavý 360° obsah např. na YouTube, který tento formát nedávno zavedl. Možností natáčení je pochopitelně více. Obraz může být rozdělen na 180° dopředu a 180° dozadu, podporováno je panorama, 235° úhel záběru, pohled vpřed nebo ve tvaru okruhu (360° nesféricky). Objektiv disponuje světelností F2,8. V režimu Quad Mode se dá použít jako bezpečnostní kamera, režim Flat Magic Mode zase prezentuje obraz bez zkreslení.


Kodak PIXPRO SP360-4K


Pořizování obrazu má na starosti 12MPx CMOS BSI senzor. Vedle klasického videa tu najdete podporu time-lapse nebo 4K snímků. Samotné 4K video nemá rozlišení 4K jak jsme zvyklí, ale čtvercově 2880×2880 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Nechybí ani zpomalené HD video s rozlišením 1280×720 pixelů a 120 snímcích za sekundu. S vodotěsným pouzdrem se pak můžete potápět do hloubky až 60 metrů. Rozměry kamery činí pouhých 48×50×52,5 mm a váží 127 gramů. Samozřejmostí je podpora bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a technologie NFC. Data jsou ukládána na kartu microSD. Prodávat by se měla v Evropě od října, není ale jisté, zda budeme mezi těmi evropskými zeměmi, do kterých se tato kamera podívá.

Zdroj: kodakcamera.jkiltd.com, petapixel.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama