Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akční videokamera iON Air Pro 3 Wi-Fi

1.11.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost iON uvedla na trh třetí generaci své outdoorové akční videokamery Air Pro 3 Wi-Fi. Ta je vybavena 12MPx snímačem schopným natáčet také Full HD video při 60 progresivních snímcích za sekundu.
Novinkou ve výrobním programu značky iON je akční videokamera Air Pro 3 Wi-Fi. Oproti předchůdcům přináší další možnosti připojení k nejrůznějším povrchům. Díky bezdrátovému připojení Wi-Fi je možné kameru ovládat pomocí smartphonů s operačním systémem Google Android, lze spouštět, pozastavit nebo ukončit nahrávání, uploadovat videa a snímky na YouTube, Facebook nebo jiné sociální sítě.

Snímač kamery disponuje rozlišením 12 megapixelů, umí natáčet Full HD videosekvence s rozlišením 1920×1080 pixelů při 60 progresivních snímcích za sekundu. Air Pro 3 Wi-Fi je vybavena stabilizací pro méně roztřesené video. Objektiv nabízí velmi širokoúhlý 160° záběr, k dispozici jsou i trochu užší 140° a 150° režimy. Akumulátor má vydržet na 2,5 hodiny. I bez jakýchkoli pouzder Air Pro 3 Wi-Fi vydrží ponor do hloubky 49 stop (15 metrů). K dispozici je i standardní kovový závit pro stativ. Kamera je vybavena G-Senzorem, který automaticky otáčí videosekvence tak, aby nebyly vzhůru nohama. Nechybí ani 3,5mm audio jack. Prodej začne 15. listopadu za cenu $350 (cca 8500 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.