Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akční videokamera BenQ SP2 včetně náramkových hodinek

1.6.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost BenQ uvedla novou akční videokameru SP2. Ta zvládne natáčet zpomalené videosekvence, time-lapse, nechybí ani podvodní pouzdro s výdrží do hloubky 60 metrů a náramkové hodinky pro dálkové ovládání.
BenQ rozšiřuje nabídku svých produktů o novou akční videokameru SP2. Ta je vybavena 1/2,3" CMOS snímačem s rozlišením 16 megapixelů. Podporuje různá rozlišení od 5 do 16 megapixelů. Objektiv se skládá ze sedmi optických členů, z nichž jsou některé asférické a disponuje dobrou světelností F2,8.

BenQ SP2 s vodotěsným pouzdrem

Videokamera BenQ SP2 umí natáčet Full HD videosekvence s rozlišením 1920×1080 pixelů při 30 nebo 60 progresivních snímcích za sekundu. Totéž platí i pro rozlišení 960p. V HD 720p rozlišení zvládne 60 fps a dokonce i 120 fps pro zpomalené video. Ve WVGA rozlišení 848×480 pixelů je k dispozici dokonce 240 fps (8× zpomalené video).

BenQ SP2 seshora

Aby toho nebylo málo, k dispozici je rovněž funkce time-lapse, která pořizuje snímky každých 1, 3, 5, 10, 30 nebo 60 sekund a z těchto snímků pak vytvoří Full HD videosekvenci. Videosekvence se ukládají ve formátu MP4.

BenQ SP2

Rozměry kamery činí 59,2×42,7×26,4 mm a váží 80 gramů. Li-Ion akumulátor se může pochlubit vysokou kapacitou 2260 mAh a měl by vydržet na pořízení 3 hodin videozáznamu nebo 460 fotografií. Data se ukládají na microSD kartu. Na horní straně kamery je stavový OLED displej.

BenQ SP2 náramkové hodinky

Kameru lze dálkově ovládat pomocí náramkových hodinek. Pomocí hodinek můžete např. pořizovat statické fotografie bez přerušení natáčení videosekvence. Nechybí tedy ani bezdrátové Wi-Fi připojení a možnost použít aplikaci BenQ Action Cam App pro prohlížení snímků na smartphonech a jiných mobilních zařízeních.

Příslušenství pro BenQ SP2

S vodotěsným pouzdrem splňující standard IPX8 se lze potápět do hloubky až 60 metrů. Jak vidíte výše, standardní příslušenství zahrnuje i různé adaptéry. V Evropě se začne prodávat začátkem léta.

Zdroj: www.benq.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama