Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akční kamerka Polaroid Cube+ s Wi-Fi

1.7.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Polaroid inovovala svou akční videokamerku Cube a představila nový model Cube+, který přináší bezdrátové Wi-Fi rozhraní a s tím i možnost se podívat na náhled snímku. K dispozici budou i nové barvy.
Polaroid představil novou akční videokameru Cube+, která nahrazuje starší model Cube. Umí fotit statické snímky i natáčet Full HD 1080p videosekvence. Novinkou je především bezdrátové Wi-Fi rozhraní, které dovoluje kamerku ovládat pomocí smartphonu a především může sloužit jako displej pro náhled snímku, neboť Cube+ nemá vlastní displej. Při délce stran 35 mm by ani nebyl nějak rozumně velký.


Polaroid Cube+


Samozřejmostí je i možnost bezdrátového sdílení fotografií na sociálních sítích. Polaroid Cube+ je vybaven jedním tlačítkem a magnetem, který slouží k přichycení kamery ke kovovým povrchům. K původní černé, červené a azurové barvě se nově přidává i růžová a světle zelená (ve tmě svítící). Cube+ je voděodolná a její objektiv má úhel záběru 124 stupňů. Cena původní verze Cube je nyní $99,99, nová verze Cube+ pak stojí $149,99 a v prodeji bude od srpna.


Původní barvy Polaroid Cube+


Zdroj: polaroid.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.