Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ahsoka: oficiální trailer na velmi očekávaný seriál ze světa Star Wars

13.7.2023, Karel Polívka, aktualita
Ahsoka: oficiální trailer na velmi očekávaný seriál ze světa Star Wars
Už za měsíc bude mít na Disney+ premiéru nový seriál ze světa Star Wars zaměřený na Ahsoku Tano, což je postava známá z animovaných seriálů Klonové války a Povstalci. Je zástupcem rasy Togrutů a dříve byla dokonce padawanem Anakina Skywalkera.
Postavu Ahsoky Tano ztvární opět herečka Rosario Dawson, s kterou jsme se mohli v této roli setkat už v druhé řadě seriálu The Mandalorian, za což sklidila u fanoušků Star Wars velmi příznivý ohlas. Ahsoka je zajímavá z vícero důvodů. Předně je třeba začít tím, že je zástupcem rasy Togrutů, které lze snadno rozpoznat podle specifického dutého orgánu na hlavě, pomocí něhož cítí pohyb fyzických objektů ve své blízkosti v dosahu cca 25 metrů a který s přibývajícími roky výrazně roste do výšky tak, že se z něj časem stanou rohy.
 
 
Poprvé jsme se s ní mohli setkat v animovaném seriálu Star Wars: Klonové války (Star Wars: The Clone Wars; 2008 - 2020), kde byla Ahsoka mladým padawanem Anakina Skywalkera. Svůj trénink ale nedokončila a přestože se dostala až tak daleko, že jí bylo s ohledem na její mimořádné schopnosti nabídnuto, aby se stala nejmladším rytířem Jedi v historii, nakonec to odmítla a vydala se svou vlastní cestou. Pak se objevila v dalším animovaném seriálu Star Wars Povstalci (Star Wars Rebels; 2014 - 2017), kde dokonce zkřížila své světelné meče s Darth Vaderem, tedy s tím, co se stalo z jejího bývalého mistra Jedi.
 
 
Časem se v komunitě kolem Star Wars stala Ahsoka velmi oblíbenou postavou, přestože jsme se s ní ve filmech nikdy nesetkali. V hrané podobě se tak poprvé objevila až v roce 2020 v seriálu The Mandalorian a vzhledem k tomu, jaké na ni byly pozitivní ohlasy, Disney ještě v tom samém roce 10. prosince oznámilo, že bude mít svůj vlastní seriál, u kterého si režii i scénář vezme na starost Dave Filoni, tedy ten, kdo stál u samotného zrodu této postavy v Klonových válkách. To je i důvodem, proč má nový seriál tak vysoká očekávání a proč se dlouhodobí fanoušci Star Wars stejně jako příznivci Sci-fi mají na co těšit. Nejnovější oficiální trailer:
 
 
Za zhlédnutí stojí také dřívější teaser trailer, který se objevil už v dubnu:
 
 
Seriál se začne vysílat na streamovací platformě Disney+ od 23. srpna 2023.

Zdroj: Disney+


Těšíte se na nový seriál Ahsoka? Budete jej sledovat?
V anketě šlo hlasovat od 13.7.2023 do 13.8.2023. Počet hlasujících: 8
Rozhodně ano, Ahsoka je má oblíbená postava!0 %
Ano, jsem fanoušek Star Wars, takže chci vidět vše nového25 %
Ano, nejsem vyloženě fanoušek Star Wars, ale rád se na to podívám13 %
Ano, ale postava Ahsoky mi nic neříká, vůbec ji neznám50 %
Ne, trailer mě nezaujal13 %
Ne, trailer mě nezaujal a postava Ahsoky mi nic neříká, vůbec ji neznám0 %
Ne, Star Wars mě nebaví a nezajímá0 %
Ne, žánr Sci-fi mě nebaví a nezajímá0 %