Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AEE Lyfe Titan: akční kamera, která se nebojí 4K rozlišení

14.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
AEE Lyfe je nová řada akčních kamer, která nahrazuje oblíbené modely MagiCam. Oba nové modely Lyfe Titan i Lyfe Silver se vyznačují kompaktním a odolným tělem, vysokou kvalitou nahrávání či širokou nabídkou příslušenství v základním balení.
AEE Lyfe Titan ukrývá v těle o rozměrech 52 x 40 x 26 mm a hmotnosti 67 g kvalitní čip Ambarella A12, který je schopný pořizovat videa ve 4K (Ultra HD) rozlišení při snímkovací frekvenci 30 fps. Po přepnutí do režimu Full HD lze dosáhnout 100 fps, v HD dokonce 200 fps – je tedy možné pořizovat kvalitní zpomalené záběry, tzv. slow-motion videa. Kamera navíc nahrává až pět sekund předtím, než je stisknuto tlačítko „record“, uživatel tedy neprošvihne žádný důležitý moment.
 

 
AEE Lyfe Titan s příslušenstvím
 
 
16MPx fotografie je možné pořizovat i během nahrávání videa. V dávkovém režimu zvládne zařízení pořídit až osm snímků za vteřinu. Dále je k dispozici 1,8“ barevný dotykový LCD displej, Wi-Fi, Bluetooth, slot na až 64GB micro SD kartu a baterie s výdrží 1,5 hodiny. V základním balení se nachází vodotěsný obal, který kameru ochrání do hloubky až 40 metrů. AEE Lyfe Titan se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 7 500 Kč včetně DPH.
 
Levnější alternativou potom může být model AEE Lyfe Silver, který podporuje nahrávání v nižší, ale stále velmi solidní kvalitě (4K při 10 fps, Full HD při 60 fps a HD při 120 fps). Tato kamerka nese na českém trhu doporučenou cenu 3 790 Kč s DPH, ale stejně jako v předchozím případě lze v některých obchodech sehnat výrazně levněji.
 

 
AEE Lyfe Silver
 
 
Obě akční kamery, stejně jako drony od AEE, lze ovládat také pomocí mobilní aplikace AEE Zone. Webové rozhraní AEE Community zase nabízí například jednoduchý program pro stříhání videa s možností rychlého sdílení na YouTube, Facebooku apod. Nová řada AEE Lyfe je součástí rebrandingu společnosti AEE Technology. Místo značky MagiCam se nyní budeme setkávat s AEE cams, divize dronů potom nese označení AEE drones.
 
Zdroj: Tisková zpráva