Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Pro získává automatický tone-mapping pro HDR video

26.2.2023, Milan Šurkala, aktualita
Adobe Premiere Pro získává automatický tone-mapping pro HDR video
Oblíbený střihový program Adobe Premiere Pro dostává zajímavou novou vychytávku. Nyní podporuje automatický tone-mapping (mapování tonality), což ulehčí práci těm, kteří současně pracují s různými typy HDR obsahu
Pokud používáte ke stříhání a úpravě videa Adobe Premiere Pro, jeho nová verze vám přináší užitečnou novinku. Jde o automatické mapování tonality (tone-mapping), který usnadňuje synchronizaci barev při využívání více různých druhů videa v jednom projektu. Mícháte-li např. záznam v Logu, HLG z iPhonu a jiné HDR formáty dohromady, Premiere Pro CC se postará o správné nastavení barev i to, aby nedocházelo k přepalům. Funkce je zapnuta už ve výchozím nastavení, je možné ji deaktivovat.
 
Adobe Premiere Pro CC
 
Další novinkou je možnost offline editace videa, která se pak publikuje při přihlášení ke cloudu. Pokud existuje další spolupracovník nebo spolupracovníci, kteří by na sekvenci také pracovali offline a nepublikovali své výsledky, pak první z nich, kdo bude propagovat své nové změny, tak může učinit tlačítkem Publikovat. Všichni, kteří budou po něm, budou varováni ohledně konfliktu a budou mít možnost publikovat svou práci jako nový projekt.
 
Ani zde se nekončí. Automatická tvorba titulků je nyní dostupná i pro holandštinu, norštinu a švédštinu, čímž se počet podporovaných jazyků zvyšuje na 16. Máme zde také novou funkci pro úklid odkládacích dat. After Effects pak nově podporuje barevné systémy OpenColorIO (OCIO) a ACES (Academy Color Encoding System).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.