Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Pro přináší více AI do střihu videa

4.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Umělá inteligence je dnes skoro všude a nevyhýbá se to ani aplikaci Adobe Premiere Pro pro střih videa. Nová funkce Auto Reframe dokáže sama vhodně zvolit výřezy pro jinak nastavené poměry stran.
Společnost Adobe na své konferenci Adobe MAX představila několik novinek pro své produkty. Jednou z nich je také aktualizovaná verze Adobe Premiere Pro 14.0. Mezi mnoha novinkami je např. funkce Auto Reframe, která dokáže vzít např. video v poměru stran 16:9 a udělat z něj verzi s poměrem 1:1 nebo klidně i vertikálním 9:16 tak, že sama vybere výřezy z videa, které se mají zachovat. K tomu je využit systém umělé inteligence Adobe Sensei. Panel Essential Graphics má zjednodušené ovládání, snazší je i práce s vrstvami a přechod mezi After Effects a Premiere Pro. S rychlostí přehrávání lze nyní pracovat až do hodnoty 20000 %, u audia pak lze přidat až +15 dB.
 
Adobe Premiere Pro logo
 
Adobe rovněž zapracoval na rychlosti, takže je svižnější práce s kodeky H.264, HEVC i Apple ProRes, kde je ProRes HDR až 10x rychlejší. Zlepšeno bylo také cachování náhledů a integrace fotobanky Adobe Stock pro snazší nákup fotografií i videa do projektů. Adobe After Effects se rovněž dočkal zrychlení, což se týká i funkce Content-Aware Fill. Premiere Rush nyní nabízí integraci se sociální sítí TikTok, na kterou lze přímo nahrávat videa vytvořená v aplikaci, přičemž si poradí i s exportem ve formátu 9:16 na výšku.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.