www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Adobe Premiere Pro přináší více AI do střihu videa

Adobe Premiere Pro přináší více AI do střihu videa
, , aktualita
Umělá inteligence je dnes skoro všude a nevyhýbá se to ani aplikaci Adobe Premiere Pro pro střih videa. Nová funkce Auto Reframe dokáže sama vhodně zvolit výřezy pro jinak nastavené poměry stran.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe na své konferenci Adobe MAX představila několik novinek pro své produkty. Jednou z nich je také aktualizovaná verze Adobe Premiere Pro 14.0. Mezi mnoha novinkami je např. funkce Auto Reframe, která dokáže vzít např. video v poměru stran 16:9 a udělat z něj verzi s poměrem 1:1 nebo klidně i vertikálním 9:16 tak, že sama vybere výřezy z videa, které se mají zachovat. K tomu je využit systém umělé inteligence Adobe Sensei. Panel Essential Graphics má zjednodušené ovládání, snazší je i práce s vrstvami a přechod mezi After Effects a Premiere Pro. S rychlostí přehrávání lze nyní pracovat až do hodnoty 20000 %, u audia pak lze přidat až +15 dB.
 
Adobe Premiere Pro logo
 
Adobe rovněž zapracoval na rychlosti, takže je svižnější práce s kodeky H.264, HEVC i Apple ProRes, kde je ProRes HDR až 10x rychlejší. Zlepšeno bylo také cachování náhledů a integrace fotobanky Adobe Stock pro snazší nákup fotografií i videa do projektů. Adobe After Effects se rovněž dočkal zrychlení, což se týká i funkce Content-Aware Fill. Premiere Rush nyní nabízí integraci se sociální sítí TikTok, na kterou lze přímo nahrávat videa vytvořená v aplikaci, přičemž si poradí i s exportem ve formátu 9:16 na výšku.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik