Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU

Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU
, , aktualita
I když jsou dnešní mnohojádrové procesory velmi výkonné, pro zpracování obrazu jsou vhodnější GPU. Produkty Adobe nyní dostávají vylepšenou akceleraci s využitím HW enkodéru na moderních GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe už nějaký ten pátek využívá HW akceleraci svých algoritmů pomocí GPU, která jsou ve zpracování obrazu i zvuku obvykle výkonnější než CPU. Nyní však do svých aplikací zabudovala i HW podporu zpracování kodeků H.264, H.265/HEVC a dalších. Pro ně mají moderní GPU vlastní výpočetní jednotky ve svých čipech (u karet Nvidia jde o NVENC). Na vyšší výkon se tak můžeme těšit v aplikacích Adobe Premiere Pro, Media Encoder, After Effects a hudebním softwaru Audition.
 
Adobe Premiere Pro logo
 
Doposud bylo pomocí GPU akcelerováno např. aplikování některých efektů. Adobe hovoří o tom, že by se rychlost zpracování a exportu videa mohla zvýšit až 5krát. Díky technologii Nvidia CUDA a HW dekódování by navíc Premiere Pro i After Effects měl zvládat import ProRes RAW videa bez nutnosti jeho překódování. Adobe zveřejnil i dosažené výsledky na GeForce RTX 2060 ve srovnání s Intelem Core i9-9750H.
 
Adobe Premiere Pro HW GPU akcelerace
 
Základní zpracování 4K videa trvalo 11:43 minut na CPU, ale jen 4:45 na GPU, což je 2,47x rychleji. 4K video z více zdrojů a s aplikovanými CUDA efekty už znamenalo 3:48 minuty proti 47 sekundám (4,85x lepší výkon). Totéž, ale s RAW videosekvencemi, pak znamenalo 90 proti 44 sekundám (2,05x vyšší výkon). Změna se ale netýká jen GPU od Nvidie, podporována mají být i nová GPU společnosti AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik