Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU

Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU
, , aktualita
I když jsou dnešní mnohojádrové procesory velmi výkonné, pro zpracování obrazu jsou vhodnější GPU. Produkty Adobe nyní dostávají vylepšenou akceleraci s využitím HW enkodéru na moderních GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe už nějaký ten pátek využívá HW akceleraci svých algoritmů pomocí GPU, která jsou ve zpracování obrazu i zvuku obvykle výkonnější než CPU. Nyní však do svých aplikací zabudovala i HW podporu zpracování kodeků H.264, H.265/HEVC a dalších. Pro ně mají moderní GPU vlastní výpočetní jednotky ve svých čipech (u karet Nvidia jde o NVENC). Na vyšší výkon se tak můžeme těšit v aplikacích Adobe Premiere Pro, Media Encoder, After Effects a hudebním softwaru Audition.
 
Adobe Premiere Pro logo
 
Doposud bylo pomocí GPU akcelerováno např. aplikování některých efektů. Adobe hovoří o tom, že by se rychlost zpracování a exportu videa mohla zvýšit až 5krát. Díky technologii Nvidia CUDA a HW dekódování by navíc Premiere Pro i After Effects měl zvládat import ProRes RAW videa bez nutnosti jeho překódování. Adobe zveřejnil i dosažené výsledky na GeForce RTX 2060 ve srovnání s Intelem Core i9-9750H.
 
Adobe Premiere Pro HW GPU akcelerace
 
Základní zpracování 4K videa trvalo 11:43 minut na CPU, ale jen 4:45 na GPU, což je 2,47x rychleji. 4K video z více zdrojů a s aplikovanými CUDA efekty už znamenalo 3:48 minuty proti 47 sekundám (4,85x lepší výkon). Totéž, ale s RAW videosekvencemi, pak znamenalo 90 proti 44 sekundám (2,05x vyšší výkon). Změna se ale netýká jen GPU od Nvidie, podporována mají být i nová GPU společnosti AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik