Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU

Adobe Premiere Pro nabízí vylepšený export akcelerovaný pomocí GPU
, , aktualita
I když jsou dnešní mnohojádrové procesory velmi výkonné, pro zpracování obrazu jsou vhodnější GPU. Produkty Adobe nyní dostávají vylepšenou akceleraci s využitím HW enkodéru na moderních GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe už nějaký ten pátek využívá HW akceleraci svých algoritmů pomocí GPU, která jsou ve zpracování obrazu i zvuku obvykle výkonnější než CPU. Nyní však do svých aplikací zabudovala i HW podporu zpracování kodeků H.264, H.265/HEVC a dalších. Pro ně mají moderní GPU vlastní výpočetní jednotky ve svých čipech (u karet Nvidia jde o NVENC). Na vyšší výkon se tak můžeme těšit v aplikacích Adobe Premiere Pro, Media Encoder, After Effects a hudebním softwaru Audition.
 
Adobe Premiere Pro logo
 
Doposud bylo pomocí GPU akcelerováno např. aplikování některých efektů. Adobe hovoří o tom, že by se rychlost zpracování a exportu videa mohla zvýšit až 5krát. Díky technologii Nvidia CUDA a HW dekódování by navíc Premiere Pro i After Effects měl zvládat import ProRes RAW videa bez nutnosti jeho překódování. Adobe zveřejnil i dosažené výsledky na GeForce RTX 2060 ve srovnání s Intelem Core i9-9750H.
 
Adobe Premiere Pro HW GPU akcelerace
 
Základní zpracování 4K videa trvalo 11:43 minut na CPU, ale jen 4:45 na GPU, což je 2,47x rychleji. 4K video z více zdrojů a s aplikovanými CUDA efekty už znamenalo 3:48 minuty proti 47 sekundám (4,85x lepší výkon). Totéž, ale s RAW videosekvencemi, pak znamenalo 90 proti 44 sekundám (2,05x vyšší výkon). Změna se ale netýká jen GPU od Nvidie, podporována mají být i nová GPU společnosti AMD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik