Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování

8.10.2021, Milan Šurkala, aktualita
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
Společnost Adobe představila novou verzi grafického editoru Premiere Elements 2022. Nová verze usnadňuje výběr různých poměrů stran a díky umělé inteligenci Adobe Sensei je možné nechat automatice výběr hlavního objektu. Výřez videa se pak sám přizpůsobí aktuální scéně. Videa je možné doplnit i o různé efekty, jako jsou létající motýli, srdíčka a jiné animace.
 
Adobe Premiere Elements 2022
 
Zejména pro videa natáčená v protisvětle se hodí nová funkce pro práci se světly a stíny, kdy dovolí vytáhnou více detailů z problematických oblastí. Zjednodušeno bylo i nastavování komprese a výsledné kvality např. pro sdílení na sociálních sítích. Samozřejmostí jsou i tzv. Guided Edits, tedy nejrůznější návody. Těch už má Photoshop a Premiere Elements 2022 celkem 87.
 
Adobe Premiere Elements 2022
 
Aplikaci lze zakoupit jednorázově za 99,99 USD, nicméně jako upgrade z předchozí verze vyjde o trochu levněji za 79,99 USD. Balíček Photoshopu a Premieru Elements 2022 pak stojí zvýhodněných 149,99 USD, resp. 119,99 USD jako upgrade.
 
Adobe Elements 2022
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.