Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Elements 2021 přináší výběr objektů i GPU akceleraci

11.10.2020, Milan Šurkala, aktualita
Vedle Photoshopu Elements 2021 představila společnost Adobe také Premiere Elements 2021. Nová varianta vylepšuje výkon pomocí GPU akcelerace, najdeme zde také efekty s využitím výběru objektů ve scéně.
Společnost Adobe představila dvě nové aplikace Photoshop Elements 2021 a Premiere Elements 2021. Ta má dále zrychlit práci s aplikací. Novinkou je např. Select Object, kdy je možné vybrat objekt ve scéně a pak lze aplikovat různé efekty ve spojení s tímto objektem. K tomu je využit systém umělé inteligence Adobe Sensei. Výkon je zvýšen také díky rozsáhlejším možnostem akcelerace pomocí GPU, díky čemuž je možné editovat video i bez prvotního renderování.
 
Adobe Premiere Elements 2021
 
Adobe přidal dalších 21 hudebních skladeb, máme zde také dvě nové úpravy s průvodcem, Double Exposure a Animated Matte Overlays. Jejich počet tak nyní vzrostl na 25. Novinkou je také vylepšení katalogu, kde systémy AI pomáhají se snazším vyhledáním klipů (např. pomocí inteligentních tagů nebo rozpoznání obličejů) a máme tu i automatické zálohování. Premiere Elements 2021 stojí 100,43 EUR, v balíčku s Photoshop Elements 2021 vyjde na 151,25 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.