Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC

, , aktualita
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Novinkou mezi aplikacemi společnosti Adobe je nový Premiere Rush CC. Jde o program, který umožní uživatelům snadnou a intuitivní editaci videa včetně jeho sdílení např. na sociálních sítích. Důležité je zejména to, že je k dispozici pro různé platformy, takže když začnete stříhat video na mobilním telefonu, projekt klidně můžete dokončit na počítači. Synchronizace probíhá pomocí cloudového úložiště a Adobe zapracoval na tom, aby bylo rozhraní na telefonech, tabletech i desktopu co nejpodobnější. Aplikace ale neslouží jen k editaci, ale má také režim pořizování videa (podobně jako to má např. Lightroom Mobile na telefonech).
 
Adobe Premiere Rush CC
 
Na základě zpětné vazby uživatelů betaverze (od června 2018) už má Adobe plán na další vylepšení aplikace. Předně má přibýt možnost pracovat s rychlostí videa, tedy jej zpomalit nebo naopak zrychlit. Počítá se také s verzí pro Android (nyní je v případě mobilních platforem k dispozici pouze pro iOS), což by se mělo stát až v příštím roce. Vývojáři chtějí dále zapracovat na rychlosti aplikace a ještě více rozšířit a zjednodušit publikaci videa na nejrůznějších sociálních platformách.
 
 
Premiere Rush CC je součástí Creative Cloud aplikací, takže musíme počítat s měsíčním předplatným. To činí $9,99 měsíčně pro jednotlivce, týmy to mají za $19,99 a enterprise zákazníci pak dokonce za $29,99 každý měsíc. Aplikace je ale součástí Creative Cloud All Apps (předplatné všech aplikací Adobe), Premiere Pro CC a studentského plánu. Součástí je 100GB cloud. Za poplatek lze kapacitu rozšířit až na 10 TB. K dispozici je také Premiere Rush CC Starter Plan, kdy si můžete celou aplikaci zdarma vyzkoušet s kompletní funkčností, lze vytvořit neomezené množství projektů, jediným omezením tak je to, že můžete vyexportovat maximálně tři projekty.