Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC

16.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
Novinkou mezi aplikacemi společnosti Adobe je nový Premiere Rush CC. Jde o program, který umožní uživatelům snadnou a intuitivní editaci videa včetně jeho sdílení např. na sociálních sítích. Důležité je zejména to, že je k dispozici pro různé platformy, takže když začnete stříhat video na mobilním telefonu, projekt klidně můžete dokončit na počítači. Synchronizace probíhá pomocí cloudového úložiště a Adobe zapracoval na tom, aby bylo rozhraní na telefonech, tabletech i desktopu co nejpodobnější. Aplikace ale neslouží jen k editaci, ale má také režim pořizování videa (podobně jako to má např. Lightroom Mobile na telefonech).
 
Adobe Premiere Rush CC
 
Na základě zpětné vazby uživatelů betaverze (od června 2018) už má Adobe plán na další vylepšení aplikace. Předně má přibýt možnost pracovat s rychlostí videa, tedy jej zpomalit nebo naopak zrychlit. Počítá se také s verzí pro Android (nyní je v případě mobilních platforem k dispozici pouze pro iOS), což by se mělo stát až v příštím roce. Vývojáři chtějí dále zapracovat na rychlosti aplikace a ještě více rozšířit a zjednodušit publikaci videa na nejrůznějších sociálních platformách.
 
 
Premiere Rush CC je součástí Creative Cloud aplikací, takže musíme počítat s měsíčním předplatným. To činí $9,99 měsíčně pro jednotlivce, týmy to mají za $19,99 a enterprise zákazníci pak dokonce za $29,99 každý měsíc. Aplikace je ale součástí Creative Cloud All Apps (předplatné všech aplikací Adobe), Premiere Pro CC a studentského plánu. Součástí je 100GB cloud. Za poplatek lze kapacitu rozšířit až na 10 TB. K dispozici je také Premiere Rush CC Starter Plan, kdy si můžete celou aplikaci zdarma vyzkoušet s kompletní funkčností, lze vytvořit neomezené množství projektů, jediným omezením tak je to, že můžete vyexportovat maximálně tři projekty.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.