Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe končí s Flashem u Smart TV

11.11.2011, Martin Stančík, aktualita
Předevčírem Adobe uvedlo, že končí s podporou Flashe u mobilních zařízení postavených na Androidu a včera společnost ve svém vyjádření upřesnila, že se to týká také chytrých televizorů, tzv. Smart TV.
Adobe končí s vývojem Flashe pro prakticky všechny platformy kromě osobních počítačů, což znamená, že chytré telefony, tablety, Blu-ray přehrávače a Smart TV se již další verze mobilního Flash Playeru nedočkají. Někteří výrobci televizorů Flash zakomponovali do svých webových prohlížečů, avšak Adobe jim již nadále nebude poskytovat podporu. To znamená, že tyto prohlížeče budou fungovat i nadále a flashový obsah se v nich bude zobrazovat stejně, jako dříve, Adobe však již nebude vydávat pro svůj mobilní Flash Player žádné aktualizace.

Namísto toho Adobe výrobce Smart TV a vývojáře nabádá, aby začali vytvářet aplikace postavené na jeho platformě AIR. Díky Adobe AIR mohou vývojáři do svých programů implementovat interaktivní obsah. Adobe blíže nespecifikovalo, proč se rozhodlo ukončit vývoj Flashe pro mobilní zařízení. Jistou roli určitě hrál fakt, že Flash celou řadu let odmítalo Apple, jehož iPady a iPhony jsou oblíbené po celém světě. Prvním výrobcem televizorů, který oznámil, že ve svých nových Smart TV použije Adobe AIR, se včera stala společnost LG.

Zdroj: FlatPanelsHD