www.tvfreak.cz
>
>
>

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE
, , aktualita
Acer přivezl na veletrh IFA 2017 v Berlíně dvojici zajímavých panoramatických kamer. zatímco Holo360 je univerzálnější model zaměřený na úpravy a sdílení nahrávek, Vision360 najde své využití především jako palubní kamera v autech.reklama
Svou kameru Acer Holo360 poodhalil taiwanský výrobce už dříve, ale až nyní zveřejnil podrobnosti včetně informací o dostupnosti. Novinka zvládne nahrávat 360stupňová videa ve 4K rozlišení a fotografie dokonce v 6,9K. Při nahrávání jjsou jednotlivé kusy panoramatického videa spojovány v reálném čase, takže není problém ani s živým streamováním. Pořízený obsah si může uživatel prohlížet na třípalcovém dotykovém displeji a díky použití operačního systému Android 7.1 Nougat je možné věšinu operací provádět bez potřeby počítače nebo smartphonu. A opomenout nesmíme ani jednu z hlavních vychytávek této kamery, kterou je podpora sítí LTE (4G) pro okamžité sdílení obsahu bez nutnosti hledat Wi-Fi. Umožňuje to využití platformy Connected Camera Platform od Qualcommu v kombinaci s procesorem Snapdragon 625.
 
 
Acer Holo360 a Acer Vision360
 
Acer Vision360 je sférická kamera určená pro řidiče. Od jiných kamer do auta se odlišuje tím, že snímá nejen prostor před vozidlem, ale také uvnitř. Nahrávání se spustí automaticky v případě mimořádné události, přičemž záznam je ukládán zároveň do interního úložiště a do cloudu, takže uživatel nepřijde o video ani v případě, kdy by byla kamera například poškozena při nehodě. Kvůli tomu nechybí podpora LTE (4G), přítomnost GPS zase umožňuje zároveň zaznamenávat polohu a rychlost vozidla. Nahrávání může být spuštěno také v případě, že je vozidlo zaparkováno a záznam je nejen odeslán do cloudu, ale také na řidičův smartphone. Kamera bude dodávána se speciálním držákem, který umožní její připevnění na čelní sklo automobilu.
 
 

Cena a dostupnost

 
Acer Holo360 zamíří na evropské trhy v posledním čtvrtletí 2017 s cenovkou 349 eur, v přepočtu 9 000 Kč. Informace o dostupnosti kamery Acer Vision360 budou zveřejněny později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2 Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2
Evolveo představilo novou generaci svého televizního tuneru do USB, který umožňuje příjem digitálního vysílání DVB-T i DVB-T2 na počítači. K dispozici jsou pokročilé funkce, jako je možnost nahrávání pořadu, zatímco divák sleduje jeho jinou část.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3 Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením
Sony také inovovalo nabídku svých kamer a představilo trojici nových kamer schopných 4K záznamu, modely PXW-Z90V, HXR-NX80 a FDR-AX700. Nově podporují fázový autofokus a nechybí ani zpomalené videosekvence při 1000 fps.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405 Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405
V nabídce videokamer značky Canon se objevily i další dva 4K modely XF400 a XF405. Ty umí natáčet 4K video i při 60 snímcích za sekundu. Potěší i velký 15× optický zoom a podpora zpomaleného videa.
17.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
16.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik