Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE

2.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Acer přivezl na veletrh IFA 2017 v Berlíně dvojici zajímavých panoramatických kamer. zatímco Holo360 je univerzálnější model zaměřený na úpravy a sdílení nahrávek, Vision360 najde své využití především jako palubní kamera v autech.
Svou kameru Acer Holo360 poodhalil taiwanský výrobce už dříve, ale až nyní zveřejnil podrobnosti včetně informací o dostupnosti. Novinka zvládne nahrávat 360stupňová videa ve 4K rozlišení a fotografie dokonce v 6,9K. Při nahrávání jjsou jednotlivé kusy panoramatického videa spojovány v reálném čase, takže není problém ani s živým streamováním. Pořízený obsah si může uživatel prohlížet na třípalcovém dotykovém displeji a díky použití operačního systému Android 7.1 Nougat je možné věšinu operací provádět bez potřeby počítače nebo smartphonu. A opomenout nesmíme ani jednu z hlavních vychytávek této kamery, kterou je podpora sítí LTE (4G) pro okamžité sdílení obsahu bez nutnosti hledat Wi-Fi. Umožňuje to využití platformy Connected Camera Platform od Qualcommu v kombinaci s procesorem Snapdragon 625.
 
 
Acer Holo360 a Acer Vision360
 
Acer Vision360 je sférická kamera určená pro řidiče. Od jiných kamer do auta se odlišuje tím, že snímá nejen prostor před vozidlem, ale také uvnitř. Nahrávání se spustí automaticky v případě mimořádné události, přičemž záznam je ukládán zároveň do interního úložiště a do cloudu, takže uživatel nepřijde o video ani v případě, kdy by byla kamera například poškozena při nehodě. Kvůli tomu nechybí podpora LTE (4G), přítomnost GPS zase umožňuje zároveň zaznamenávat polohu a rychlost vozidla. Nahrávání může být spuštěno také v případě, že je vozidlo zaparkováno a záznam je nejen odeslán do cloudu, ale také na řidičův smartphone. Kamera bude dodávána se speciálním držákem, který umožní její připevnění na čelní sklo automobilu.
 
 

Cena a dostupnost

 
Acer Holo360 zamíří na evropské trhy v posledním čtvrtletí 2017 s cenovkou 349 eur, v přepočtu 9 000 Kč. Informace o dostupnosti kamery Acer Vision360 budou zveřejněny později.