www.tvfreak.cz
>
>
>

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE
, , aktualita
Acer přivezl na veletrh IFA 2017 v Berlíně dvojici zajímavých panoramatických kamer. zatímco Holo360 je univerzálnější model zaměřený na úpravy a sdílení nahrávek, Vision360 najde své využití především jako palubní kamera v autech.reklama
Svou kameru Acer Holo360 poodhalil taiwanský výrobce už dříve, ale až nyní zveřejnil podrobnosti včetně informací o dostupnosti. Novinka zvládne nahrávat 360stupňová videa ve 4K rozlišení a fotografie dokonce v 6,9K. Při nahrávání jjsou jednotlivé kusy panoramatického videa spojovány v reálném čase, takže není problém ani s živým streamováním. Pořízený obsah si může uživatel prohlížet na třípalcovém dotykovém displeji a díky použití operačního systému Android 7.1 Nougat je možné věšinu operací provádět bez potřeby počítače nebo smartphonu. A opomenout nesmíme ani jednu z hlavních vychytávek této kamery, kterou je podpora sítí LTE (4G) pro okamžité sdílení obsahu bez nutnosti hledat Wi-Fi. Umožňuje to využití platformy Connected Camera Platform od Qualcommu v kombinaci s procesorem Snapdragon 625.
 
 
Acer Holo360 a Acer Vision360
 
Acer Vision360 je sférická kamera určená pro řidiče. Od jiných kamer do auta se odlišuje tím, že snímá nejen prostor před vozidlem, ale také uvnitř. Nahrávání se spustí automaticky v případě mimořádné události, přičemž záznam je ukládán zároveň do interního úložiště a do cloudu, takže uživatel nepřijde o video ani v případě, kdy by byla kamera například poškozena při nehodě. Kvůli tomu nechybí podpora LTE (4G), přítomnost GPS zase umožňuje zároveň zaznamenávat polohu a rychlost vozidla. Nahrávání může být spuštěno také v případě, že je vozidlo zaparkováno a záznam je nejen odeslán do cloudu, ale také na řidičův smartphone. Kamera bude dodávána se speciálním držákem, který umožní její připevnění na čelní sklo automobilu.
 
 

Cena a dostupnost

 
Acer Holo360 zamíří na evropské trhy v posledním čtvrtletí 2017 s cenovkou 349 eur, v přepočtu 9 000 Kč. Informace o dostupnosti kamery Acer Vision360 budou zveřejněny později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik