www.tvfreak.cz
>
>
>

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE

Acer uvedl kamery Holo360 a Vision 360 s LTE
, , aktualita
Acer přivezl na veletrh IFA 2017 v Berlíně dvojici zajímavých panoramatických kamer. zatímco Holo360 je univerzálnější model zaměřený na úpravy a sdílení nahrávek, Vision360 najde své využití především jako palubní kamera v autech.reklama
Svou kameru Acer Holo360 poodhalil taiwanský výrobce už dříve, ale až nyní zveřejnil podrobnosti včetně informací o dostupnosti. Novinka zvládne nahrávat 360stupňová videa ve 4K rozlišení a fotografie dokonce v 6,9K. Při nahrávání jjsou jednotlivé kusy panoramatického videa spojovány v reálném čase, takže není problém ani s živým streamováním. Pořízený obsah si může uživatel prohlížet na třípalcovém dotykovém displeji a díky použití operačního systému Android 7.1 Nougat je možné věšinu operací provádět bez potřeby počítače nebo smartphonu. A opomenout nesmíme ani jednu z hlavních vychytávek této kamery, kterou je podpora sítí LTE (4G) pro okamžité sdílení obsahu bez nutnosti hledat Wi-Fi. Umožňuje to využití platformy Connected Camera Platform od Qualcommu v kombinaci s procesorem Snapdragon 625.
 
 
Acer Holo360 a Acer Vision360
 
Acer Vision360 je sférická kamera určená pro řidiče. Od jiných kamer do auta se odlišuje tím, že snímá nejen prostor před vozidlem, ale také uvnitř. Nahrávání se spustí automaticky v případě mimořádné události, přičemž záznam je ukládán zároveň do interního úložiště a do cloudu, takže uživatel nepřijde o video ani v případě, kdy by byla kamera například poškozena při nehodě. Kvůli tomu nechybí podpora LTE (4G), přítomnost GPS zase umožňuje zároveň zaznamenávat polohu a rychlost vozidla. Nahrávání může být spuštěno také v případě, že je vozidlo zaparkováno a záznam je nejen odeslán do cloudu, ale také na řidičův smartphone. Kamera bude dodávána se speciálním držákem, který umožní její připevnění na čelní sklo automobilu.
 
 

Cena a dostupnost

 
Acer Holo360 zamíří na evropské trhy v posledním čtvrtletí 2017 s cenovkou 349 eur, v přepočtu 9 000 Kč. Informace o dostupnosti kamery Acer Vision360 budou zveřejněny později.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik