Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer uvádí nejen 3D projektory do domácností

2.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Acer si na představení během IFA 2012 připravila také dva nové domácí projektory, které nabídnou rozlišení HD, a jsou tak vhodné především pro sledování filmů i ve 3D. Jedná se o modely H5370BD a H6510BD, vedle nichž je tu i mobilní LED model.
Acer bohužel zatím neukázal fotografie ani jednoho nového projektoru, a tak se na ně zatím nepodíváme. Jako slabší z uvedené dvojice je Acer H5370BD, který disponuje pouze rozlišením HD, tedy 1280 x 720, ale i tak podporuje 3D zobrazení pomocí stereoskopie. Stačí připojit přehrávač 3D Blu-ray, herní konzolo nebo PC pomocí HDMI a využít 3D brýle nebo celý kit NVIDIA 3DTV Play. A jako i v jiných případech můžeme využít možnost konverze 2D obrzu do 3D.

Acer H5370BD také nabízí True 24p, čili zobrazení videa ve 1080p při 24 snímcích za sekundu, pouze je rozlišení samozřejmě sníženo dle fyzických možností projektoru. Světelný tok činí 2500 ANSI lumenů, dynamický jas 10000:1 (Dynamic Black), pak tu je u HDMI podpora MHL pro bezdrátový přenos obrazu z mobilních zařízení, funkce Smart Detection pro automatickou detekci aktivních vstupů signálu, Acer SmartFormat pro podporu různých formátů či Auto Keystone Correction pro automatické nastavení obrazu a úpravu zkreslení.

Pro vylepšení barev tohoto DLP projektoru zase poslouží Acer ColorBoost II+, barvy se časem nemají měnit díky ColorSafe II a výdrž lampy má činit až 7000 hodin v módu ExtremeEco. Projektor ostatně automaticky vstoupí do šetřivého módu po pěti minutách bez signálu (20% úspora energie).

Acer H6510BD je tedy lepším modelem, a to především díky rozlišení Full HD (1080p), přičemž vedle toho také podporuje Blu-ray 3D, DLP 3D a NVIDIA 3DTV Play, konverzi 2D do 3D, True 24p a samozřejmě nechybí rozhraní HDMI. Krom toho je tu také DynamicBlack s kontrastním poměrem 10000:1, ColorBoost II+, ColorSafe II a vedle toho navíc také SpectraBoost vylepšující sytost barev pomocí barevného kolečka.

Lampa zde také vydrží až 7000 hodin provozu v režimu ExtremeEco a funkcee EcoProjection prý dokáže snížit spotřebu v pohotovostním režimu až o 90 %.

Nakonec byl představen projektor K330, který se od ostatních liší v tom, že jde spíše o mobilní model. Jde o LED projektor, který však není zase tak malý jako ostatní modely využívající světelné diody. Jeho rozměry jsou 218 x 168 x 46,5 mm a hmotnost 1,2 kg. Disponuje rozlišením 1280 x 800 (WXGA), vstupem HDMI a dokonce má vlastní 2GB paměť rozšiřitelnou pomocí karet SD či zařízení připojeného do portu USB. Dokáže tak pracovat s multimédii a přehrávat filmy či zobrazovat obrázky uložené ve své či externí paměti.

Dokonce podporuje také DLP 3D, čili trojrozměrné zobrazení s využitím příslušných 3D brýlí a jeho LED lampa má vydržet až 20000 hodin, díky čemuž ji v podstatně snad ani nebude třeba měnit. Acer ale bohužel neprozradil její světelný tok. Další informace snad přinese oficiální představení na našem trhu.

Zdroj: TZ Acer
reklama
reklama