Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer Revo One: zábavní centrum se 4 TB a podporou 4K

7.1.2015, Jan Vítek, aktualita
Od společnosti Acer se vydalo na trh nové zábavní centrum či multimediální přehrávač Revo One RL85. Jedná se o takového křížence přehrávače a zařízení typu NAS, který je přímo určen k přehrávání a streamování multimédií.
Mezi hlavní rysy centra Acer Revo One RL85 patří podpora dvou displejů, rozlišení 4K2K a také 7.1kanálový zvuk, přičemž jeho základní 2TB kapacita je dle tiskové zprávy rozšiřitelná na 4 TB, přičemž podporovány jsou režimy RAID 0, 1 a také 5. Ovšem RAID 5 vyžaduje přinejmenším tři pevné disky, zatímco dle uvedených kapacit by tu měly být pouze dvě pozice. Po kratším pátrání se podvedlo zjistit, že pozice pro 2,5" disky jsou skutečně tři, takže základní kapacita není rozšiřitelná na 4 TB, ale o 4 TB na celkových 6 TB. Ve prospěch toho ostatně vypovídají i tři kontrolky (1, 2 a 3) na vrchní části krytu.

Revo One je ve své podstatě hotový malý počítač, neboť má veškerou potřebnou nabídku rozhraní a obsahuje procesory Intel Core i3 nebo i5. V zadní části pak narazíme na dvojici USB 2.0 i USB 3.0, dále jeden RJ-45 gigabitového Ethernetu, velký HDMI a malý DisplayPort s podporou Ultra HD (3840 x 2160) a 7.1 kanálů zvuku. Pokud ale využijeme jen 3,5mm konektor pro headset, zvuk bude pouze dvoukanálový. Uvnitř je pak ještě ukryt modul s rozhraním Wi-Fi 802.11ac a i když se o tom zpráva nezmiňuje, očekávat můžeme také Bluetooth 4.0. Nahoře je navíc ještě slot pro karty SD a nějaké ty kontrolky.

Pak tu ještě je aplikace Acer BYOC, což je zkratka pro Build Your Own Cloud - postavte si vlastní cloud. Nejde tedy o nic jiného než osobní cloud, který nám umožní přistupovat k uloženým datům přes internet, čili nic pozoruhodného. Vedle toho se ale můžeme těšit i na víceúčelový dálkový ovladač vybavený klávesnicí QWERTY i trackpadem. Acer Smart Control pro iOS a Android zase umožní Revo One na dálku ovládat z telefonu či tabletu a případně do něj a připojenou televizi streamovat jejich obsah.

Acer Revo One RL85 bude k dispozici od března za cenu od 7 990,- Kč včetně daně.

Zdroj: TZ Acer