Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer P7: výkonné projektory do velkých místností

24.5.2014, Jan Vítek, aktualita
Acer se pochlubil novou řadou projektorů P7, které mají nabídnout vysoký výkon a dle představ výrobce se uplatní především v přednáškových místnostech, a to i velkých, kde se využije světelný tok až 5000 lumenů.
Nové projektory Acer P7505 a P7605 zvládnou automatickou konverzi 2D obrazu do 3D, nabídnou možnost bezdrátového přenosu obrazového signálu a také zahrnují technologie Acer ColorBoost II+, ColorSafe II, Extreme Eco a EcoProjection. Jak již bylo uvedeno, nejedná se primárně o projektory do domácností, ale spíše do přednáškových místností.Projektory Acer P nabídnou rozlišení WUXGA či Full HD, jas až 5000 lumenů a také řadu různých rozhraní, které můžete vidět na spodní fotografii. Mezi nimi nechybí RJ-45 pro Ethernet, USB, tři HDMI, dva průchozí D-Sub a také komponentní video či S-Video.Technologie Acer ColorBoost II+ slibuje kvalitní zobrazení s využitím 6segmentového barevného kolečka, zatímco ColorSafe II se má postarat o to, aby barvy DLP čipu postupně nevybledaly. Dále tu máme Lens Shift, čili možnost nastavení objektivu, abychom nemuseli pro korekci obrazu hýbat celým projektorem.

Acer EcoProjection dokáže snížit příkon v pohotovostním režimu na pouze půl wattu a funkce Auto-ECO přepne projektor do úsporného režimu v případě, že do něj déle než pět minut nejde žádný signál. ExtremeEco se zase stará o lampu a její životnost, kterou dokáže prodloužit až na 4500 hodin, ale samozřejmě za cenu snížení výkonu. Na lampy Osram a Philips máme přitom jednoletou záruku, a to prý bez jakýchkoliv omezení, přičemž na samotný DLP čip je záruka pětiletá.

Projektory Acer P7 již jsou nějakou dobu k dispozici za 52 990 kč za model P7505 (1080P verze) a 59 990 Kč za model P7605 (WUXGA verze). Nicméně Acer je oficiálně představil teprve nyní.

Zdroj: TZ Acer