Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer K137: projektor do dlaně se 700 lumeny

18.3.2014, Jan Vítek, aktualita
Další projektorovou novinkou, která přichází na evropský trh, je Acer K137. Jedná se o model využívající LED jako zdroj světla, přičemž jeho světelný tok je celkem slušných 700 ANSI lumenů.
Nový projektor Acer K137 již také získal své ocenění, a to iF 2014 za design, ovšem nás budou více zajímat jeho vlastnosti a specifikace. Výrobce se chlubí především světelným tokem 700 ANSI lumenů, zvukem SRS WOW HD se dvěma 3W reproduktory a také snadnou přenosností, čili nízkou hmotností (510 gramů) a malými rozměry. Jeho půdorys je o něco menší než formát A4.Projektor nabízí nativní rozlišení 1280 x 800, do nějž umí převést zdroj s plným HD rozlišením (1080p). Světelný tok 700 lumenů může být v režimu ECO snížen na 560 lumenů pro snížení spotřeby, ale především zvýšení životnosti LED lampy ze základních 20000 hodin. Acer hovoří o životnosti až 30000 hodin, ale to platí pro režim ExtremeECO, kdy LED lampa pracuje na 30 % plného výkonu. Dynamický kontrast pak činí 10000:1 a je vylepšen pomocí funkce DynamicBlack.

Dále tu máme technologii Acer ColorSafe II, která má zamezit blednutí barev a vedle toho je tu i funkce kompenzace barvy stěny, abychom mohli promítat i na barevnou zeď. Acer Instant Pack má zajistit možnost okamžitého sbalení projektoru ihned po vypnutí, čili není třeba čekat na vychladnutí, ale to je spíše výhoda všech méně výkonných LED projektorů než výjimečná vlastnost modelů firmy Acer.

Acer K137 je dále vybaven čtečkou karet micro SD a USB portem, takže k němu můžeme přímo připojit paměťové zařízení a přehrávat z něj multimédia, popřípadě přímo zobrazovat soubory Word, Excel, PowerPoint nebo PDF. Vedle toho tu je i HDMI pro připojení k počítači, konzoli, Blu-ray přehrávači, apod. Nezapomnělo se ani na podporu DLNA, mobilních zařízení s Androidem, iOS či Windows, a to pomocí USB nebo bezdrátově s volitelným adaptérem. Standardní součástí balení je ale 90W adaptér.

Výrobce poskytuje na svůj projektor jednoletou záruku bez omezení a na DLP čip je záruční lhůta pětiletá. Doporučená maloobchodní cena činí 14 490 Kč včetně daně.

Zdroj: TZ Acer