Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer H7550ST: Full HD obraz, 20W zvuk a Chromecast

6.1.2015, Jan Vítek, aktualita
Především do domácností je určen nový projektor Acer H7550ST, který nabízí obraz v rozlišení Full HD a relativně výkonný 20W zvuk. Jedná se o model pro promítání na krátkou vzdálenost, jenž jako první přináší vestavěný Chromecast
Acer H7550ST je tedy projektor s rozlišením Full HD, takže se bude hodit jako základní stavební kámen domácího kina, který dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou 100", což je tedy 254 cm, a to už ze vzdálenosti 1,5 metru, takže se nemusíme obávat, že bychom na něj nenašli dostatek místa. Spíše budeme hledat prostor pro velké plátno. Světelný zdroj zajistí tok až 3000 lumenů a kontrastní poměr je 16000:1 díky funkci Dynamic Black.

Dále tu máme skrytý bezdrátový adaptér Chromecast pro přenost obrazu přímo z chytrého telefonu, tabletu, notebooku či chromebooku. Takovou výbavu má tento projektor dle Aceru jako vůbec první na světě. Volitelný je pak kit Acer WirelessHD pro snadný bezdrátový přenos obrazu ve 60Hz Full HD 3D. Projektor je tak připraven na 3D promítání a podporuje až 144Hz obnovovací frekvenci a je DLP 3D Ready, takže může spolupracovat se zařízením, které nabízí 120Hz výstup a DLP 3D kit.

Zvuk z dvou 10W reproduktorů je vylepšen pomocí DTS Sound a Acer True Harmony (ekvalizér), ale pokud se s ním nebudeme chtít spokojit, využít můžeme streamování audia pomocí Bluetooth do externí reprosoustavy či sluchátek, ale krom toho lze samozřejmě využít i obvyklé způsoby.

Projektor má rozměry 357 x 241 x 98 mm a hmotnost 3,4 kg. Vybaven je třemi porty HDMI a z toho dva mají podporu MHL pro připojení a dobíjení chytrých telefonů a tabletů. Disponuje také digitálním zoomem pro zvětšení vybrané části obrazu. Acer také nezapomněl na obvyklou várku vlastních technologií a zde to je ColorBoost3D pro intenzivnější barvy a Acer Colorsafe II se šestisegmentovým kolečkem. Životnost lampy je ve standardním režimu 4000 hodin, po zapnutí Eko režimu se zvýší na 6000 hodin a ExtremeEco ji prodlouží na 8000 hodin.

Acer H7550ST bude k dispozici v druhé polovině února za cenu 24.990 Kč (899 euro) s daní.

Zdroj: TZ Acer
reklama
reklama