Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Acer H5380BD: výkonný projektor pro domácí kino

, , aktualita
Acer H5380BD: výkonný projektor pro domácí kino
Společnost Acer si připravila nový projektor určený pro naše obývací pokoje, který je určen jako základ domácího kina. Model Acer H5380BD nabídne podporu 3D zobrazení a mimo jiné i slušnou výdrž lampy až 10000 hodin.
Acer H5380BD: výkonný projektor pro domácí kino
Acer H5380BD je tedy určen pro domácnosti, pro něž si připravil světelný tok až 3000 ANSI lumenů, podporu rozlišení 1280 x 720 ve formátu 16:9 s podporou režimu 24p True Cinema, možnost promítání ve stereoskopickém 3D s celkovou obnovovací frekvencí obrazu 144 Hz, kontrastním poměrem 17000:1 a zmíněnou životnost lampy až deset tisíc hodin.

Dále tu máme technologii Acer ColorBoost II+ s optimalizovaným šestisegmentovým barevným kolečkem a o věrnou reprodukci barev se má zasloužit také samotná lampa Acer ColorBoost. Projektor je připraven pro promítání 3D filmů z nosičů Blu-ray a podporuje pro to všechny běžné 3D formáty, které jsou definovány v HDMI 1.4a pro 3D filmy, hry a vysílání. Problémy tak nebudou ani s NVIDIA 3D Vision

Projektor Acer H5380BD není vybaven klasickou lampou, ale LED lampou, která tak dosahuje životnosti až 10000 hodin, ovšem v režimu ExtremeEco, ve kterém poskytne 30 % maximálního jasu. Pak tu je ještě režim Eco s výdrží 6000 hodin a standardní režim s životností lampy 5000 hodin. Systém Acer Dust Resistant má zajistit ochranu proti poškození prachem a také se má zasloužit o prodloužení životnosti. Volitelně si můžeme zkoupit také bezdrátový adaptér Acer MHL s podporou stejnojmenného rozhraní pro zobrazování fotografií a přehrávání hudby či videa z kompatibilních mobilních zařízení s Androidem, iOS či Windows.

Výrobce poskytuje na svůj projektor jednoletou záruku bez omezení a na DLP čip je záruční lhůta pětiletá. Projektor H5380BD se na trh dostane ještě tento měsíc s doporučenou cenou 15000 Kč s daní.

Zdroj: TZ Acer