Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer druhý v prodeji projektorů

3.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Acer vydala tiskové prohlášení, dle nějž si upevnila celkově druhé místo v prodeji projektorů v oblasti EMEA a dokonce doráží na místo první. To, jak mnoho z vás jistě ví, drží v naší oblasti již delší dobu firma BenQ, která nás o tom také často informuje.
Oblast EMEA zahrnuje Evropu, Střední východ a Afriku a společnost Acer by tedy v ní měl na vedoucí BenQ ztrácet jen málo. To alespoň podle údajů analytické firmy PMA (Pacific Media Associates), zatímco BenQ čerpá zase z údajů firmy Futuresource Consulting, dle níž si udržuje velmi slušný náskok. To ale není v rozporu s informacemi Aceru, protože BenQ informuje o svých výsledcích ve střední a východní Evropě.Acer je tedy na druhé příčce se svými 14,5 procenty a od prvního jí má dělit pouze 0,6 procentního bodu. To především díky tomu, že si ve třetím čtvrtletí uplynulého roku Acer vysloužil meziroční nárůst 12,7 procent. Ve stejné období ale projektory v EMEA obecně klesaly o 15,3 procent.

Firma však také hovoří o tom, že se stala největším dodavatelem videoprojektorů v Německu, Rusku, Slovinsku, Jižní Africe, Švýcarsku a Turecku. V Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Maďarsku, Itálii a Rumunsku obsadila druhé místo a třetí místo ve Francii, Litvě, na Slovensku, v Řecku a ve Španělsku. Zpráva firmy BenQ z druhé poloviny roku 2009 informuje o tom, že její projektory se nejlépe prodávaly v Chorvatsku, Polsku a České republice.

Zdroj: TZ Acer