Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer C205: 300gramový LED projektor

12.3.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Acer představila nový přenosný LED projektor C205, jehož hmotnost se pohybuje kolem 300 gramů a schovají se do ní vedle základní výbavy i 2W reproduktory a také baterie pro až dvouhodinovou projekci.
Projektor Acer C205 má při uvedené hmotnosti rozměry 144 x 108 x 27 mm a založen je na technologii DLP, přičemž podsvícení zajistí LED lampa. Její životnost je až 30000 hodin (20000 hodin ve standardním režimu), ovšem nevýhodou je zase světelný tok 150 lumenů, s nimiž se klasickým projektorům nemůže rovnat. Ale to žádný podobný projektor.Nový model je také vybaven baterií Acer Power Bank, která zajistí na jedno nabití až dvouhodinový provoz. Dále nechybí ani dva 2 W reproduktory, ovšem Acer se již nezmiňuje o zabudované paměti nebo čtečce karet, takže asi budeme muset vždy využít nějaký externí zdroj signálu či dat. K tomu můžeme zapřáhnout rozhraní HDMI, ovšem také technologii MHL nebo volitelné bezdrátové rozhraní pro připojení smartphonů, tabletů a počítačů s operačními systémy Android, iOS a Windows. Zde může posloužit i funkce Mirroring Display, čili prosté zrcadlení obrazovky. Funkce Acer eDisplay pak umí obraz rozdělit, aby se mohlo promítat z více (dvou?) zdrojů současně.

Samotný projektor má nativní rozlišení 854 x 480, přičemž jeho vstup zvládne zpracovat rozlišení až 1280 x 800. Minimální projekční vzdálenost je pak 60 cm a udávaný rozsah velikostí promítaných obrazů je 38 až 254 cm (15 - 100 palců). Česká tisková zpráva také tento projektor označuje jako vhodný pro domácí kino, ale to je nejspíše omyl. Jde čistě o cestovní projektor bez ambic nahradit domácí projektory.

Novinka se již začala prodávat, a to za doporučenou cenu 7990 Kč s daní. Více se o něm dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Acer