Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ACD Systems představuje editor videa Luxea

24.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Tvůrci kdysi proslulého ACDSee se chtějí více soustředit i na video. Představili tak nový editor videa Luxea, který má nabídnout jednoduché ovládání. Chce být také o něco levnější než konkurenční editory.
Prohlížeč fotografií ACDSee byl ve své době téměř na každém počítači. V posledních letech ale jeho sláva upadla a ACD Systems nyní chtějí zaútočit na oblast videa. Posloužit k tomu má nový editor videa s názvem Luxea. Novinka chce přinést revoluci do tvorby, editace a publikování videa, ale nakolik se to podaří, to zhodnotí až zkušenosti uživatelů. Chce tak učinit díky zjednodušenému ovládání, které má šetřit čas uživatele, jenž se může více soustředit na samotný obsah videa a méně na to, jak dosáhnout cílového efektu. Úprava mezer mezi klipy má být jednodušší stejně jako přehrávání náhledu v nižší kvalitě pro rychlejší zhodnocení úprav (to ale není nic, co by neuměla i konkurence a bylo nějak zvlášť revoluční).
 
ACD Systems Luxea
 
Aplikace si poradí maximálně s rozlišením 4K a snímkovací frekvencí 60 fps. Samozřejmostí je vkládání obrázků, videí i audia, které lze nahrávat přímo v aplikaci. K dispozici jsou také tradiční efekty a možnost vytváření videí pro specifická rozlišení a poměry stran jednotlivých sociálních sítí. Užitečnou funkcí je Luxea Video Recorder, tedy nahrávání obrazovky počítače. Tvůrci připravili i spoustu video návodů.
 
Pokud jde o cenu, tak ta činí $29,99 ročně (Individual Plan) nebo $79,99 jednorázově (Lifetime Plan). Není ale jasné, jaký je mezi nimi rozdíl (obě verze mají všechny funkce i bezplatné updaty, přičemž u jednorázové licence není specifikováno, na jak dlouho). Je zde ještě Home Plan za $89 ročně, který přidává 50GB úložiště, možnost nainstalovat aplikaci na 5 počítačů a vedle samotného softwaru Luxea je zde i Photo Studio Ultimate 2020, Photo Studio for Mac 6 a Video Converter Pro 5.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.