www.tvfreak.cz
>
>
>
>

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu
, , aktualita
Také vám 8K televizory v současné době kvůli absenci obsahu nedávají smysl? Samsung se problém rozhodl vyřešit po svém. Jeho vlajkový model Q9S pomocí umělé inteligence promění 4K obsah na 8K. Všechny letošní QLED TV také nabídnou hlasového asistenta Bixby.reklama
Sharp začal už v loňském roce prodávat první 8K televizor na světě. Na toto rozlišení se chystá také LG, které už představilo svůj 8K OLED displej. A spekuluje se, že do 8K se letos pustí také Sony. Hlavním problémem je však absolutní nedostatek obsahu v 8K rozlišení, takové televizory jsou tedy na první pohled k ničemu. Samsung je však jiného názoru a na CES 2018 přivezl svůj první 8K televizor. Využívá v něm už známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o tzv. kvantové tečky. Kromě úhlopříčky 85", extrémně vysokého rozlišení a nádherného designu však Samsung Q9S zaujme umělou inteligencí, která je využívána ke škálování obrazu ze 4K do 8K rozlišení.
 
 
Jinak řečeno, divák si na televizoru pustí film ve 4K, ale systém s využitím umělé inteligence dopočítá další pixely, aby vznikl obraz v 8K rozlišení s 7680 x 4320 pixely. Uvidíme, jak kvalitně tato technologie bude fungovat v praxi. Samsung Q9S však zůstane televizorem pro vyvolené, neboť je očekávána astronomická prodejní cena. Umělá inteligence se však dostane také do letošních 4K QLED TV od Samsungu, které teprve čekají na své představení. Nové modely totiž budou podporovat hlasového asistenta Bixby (známého třeba ze smartphonů Galaxy) a platformu SmartThings, která sdružuje různé produkty IoT (Internet of Things). Televizor se tedy stejně jako v případě LG ThinQ stane centrem chytré domácnosti, odkud bude možné všechny spotřebiče a senzory ovládat, a právě třeba pomocí hlasových povelů.
 
Zdroj: Engadget.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala