www.tvfreak.cz
>
>
>
>

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu
, , aktualita
Také vám 8K televizory v současné době kvůli absenci obsahu nedávají smysl? Samsung se problém rozhodl vyřešit po svém. Jeho vlajkový model Q9S pomocí umělé inteligence promění 4K obsah na 8K. Všechny letošní QLED TV také nabídnou hlasového asistenta Bixby.
reklama
Sharp začal už v loňském roce prodávat první 8K televizor na světě. Na toto rozlišení se chystá také LG, které už představilo svůj 8K OLED displej. A spekuluje se, že do 8K se letos pustí také Sony. Hlavním problémem je však absolutní nedostatek obsahu v 8K rozlišení, takové televizory jsou tedy na první pohled k ničemu. Samsung je však jiného názoru a na CES 2018 přivezl svůj první 8K televizor. Využívá v něm už známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o tzv. kvantové tečky. Kromě úhlopříčky 85", extrémně vysokého rozlišení a nádherného designu však Samsung Q9S zaujme umělou inteligencí, která je využívána ke škálování obrazu ze 4K do 8K rozlišení.
 
 
Jinak řečeno, divák si na televizoru pustí film ve 4K, ale systém s využitím umělé inteligence dopočítá další pixely, aby vznikl obraz v 8K rozlišení s 7680 x 4320 pixely. Uvidíme, jak kvalitně tato technologie bude fungovat v praxi. Samsung Q9S však zůstane televizorem pro vyvolené, neboť je očekávána astronomická prodejní cena. Umělá inteligence se však dostane také do letošních 4K QLED TV od Samsungu, které teprve čekají na své představení. Nové modely totiž budou podporovat hlasového asistenta Bixby (známého třeba ze smartphonů Galaxy) a platformu SmartThings, která sdružuje různé produkty IoT (Internet of Things). Televizor se tedy stejně jako v případě LG ThinQ stane centrem chytré domácnosti, odkud bude možné všechny spotřebiče a senzory ovládat, a právě třeba pomocí hlasových povelů.
 
Zdroj: Engadget.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik