www.tvfreak.cz
>
>
>
>

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu
, , aktualita
Také vám 8K televizory v současné době kvůli absenci obsahu nedávají smysl? Samsung se problém rozhodl vyřešit po svém. Jeho vlajkový model Q9S pomocí umělé inteligence promění 4K obsah na 8K. Všechny letošní QLED TV také nabídnou hlasového asistenta Bixby.
reklama
Sharp začal už v loňském roce prodávat první 8K televizor na světě. Na toto rozlišení se chystá také LG, které už představilo svůj 8K OLED displej. A spekuluje se, že do 8K se letos pustí také Sony. Hlavním problémem je však absolutní nedostatek obsahu v 8K rozlišení, takové televizory jsou tedy na první pohled k ničemu. Samsung je však jiného názoru a na CES 2018 přivezl svůj první 8K televizor. Využívá v něm už známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o tzv. kvantové tečky. Kromě úhlopříčky 85", extrémně vysokého rozlišení a nádherného designu však Samsung Q9S zaujme umělou inteligencí, která je využívána ke škálování obrazu ze 4K do 8K rozlišení.
 
 
Jinak řečeno, divák si na televizoru pustí film ve 4K, ale systém s využitím umělé inteligence dopočítá další pixely, aby vznikl obraz v 8K rozlišení s 7680 x 4320 pixely. Uvidíme, jak kvalitně tato technologie bude fungovat v praxi. Samsung Q9S však zůstane televizorem pro vyvolené, neboť je očekávána astronomická prodejní cena. Umělá inteligence se však dostane také do letošních 4K QLED TV od Samsungu, které teprve čekají na své představení. Nové modely totiž budou podporovat hlasového asistenta Bixby (známého třeba ze smartphonů Galaxy) a platformu SmartThings, která sdružuje různé produkty IoT (Internet of Things). Televizor se tedy stejně jako v případě LG ThinQ stane centrem chytré domácnosti, odkud bude možné všechny spotřebiče a senzory ovládat, a právě třeba pomocí hlasových povelů.
 
Zdroj: Engadget.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo 3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design
Společnost TP Vision se může pochlubit jedním z letošních ocenění Red Dot za design. Získal jej univerzální model Philips 5863, který zajímavě spojuje menší televizor a bezdrátový reproduktor.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem
Česká televize mění názor a vrátí divákům dvojkanál ČT :D + Art, stejně tak nedojde k plánovému vypnutí ČT Sport. Na druhou stranu to bude znamenat o něco horší obraz i omezení doplňkových služeb pro všechny kanály z multiplexu 1.
21.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát
V roce 2021 chce LG Display údajně vyrobit přes 10 milionů televizních OLED obrazovek. Pro dosažení tohoto cíle plánuje společnost obrovské investice do svých výrobních kapacit. OLED TV začínají dominovat segmentu prémiových modelů.
18.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem
Sony představilo obří displej Cinema LED, kterým společnost označuje technologii microLED. Vyznačuje se obrovskou úhlopříčkou 440” a rozlišením 8K, složen je přitom z menších modulů. Setkat se s ním bude moct v kinosálech, ale i jinde.
16.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik