www.tvfreak.cz
>
>
>
>

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu

8K TV od Samsungu řeší problém s nedostatkem obsahu
, , aktualita
Také vám 8K televizory v současné době kvůli absenci obsahu nedávají smysl? Samsung se problém rozhodl vyřešit po svém. Jeho vlajkový model Q9S pomocí umělé inteligence promění 4K obsah na 8K. Všechny letošní QLED TV také nabídnou hlasového asistenta Bixby.
reklama
Sharp začal už v loňském roce prodávat první 8K televizor na světě. Na toto rozlišení se chystá také LG, které už představilo svůj 8K OLED displej. A spekuluje se, že do 8K se letos pustí také Sony. Hlavním problémem je však absolutní nedostatek obsahu v 8K rozlišení, takové televizory jsou tedy na první pohled k ničemu. Samsung je však jiného názoru a na CES 2018 přivezl svůj první 8K televizor. Využívá v něm už známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o tzv. kvantové tečky. Kromě úhlopříčky 85", extrémně vysokého rozlišení a nádherného designu však Samsung Q9S zaujme umělou inteligencí, která je využívána ke škálování obrazu ze 4K do 8K rozlišení.
 
 
Jinak řečeno, divák si na televizoru pustí film ve 4K, ale systém s využitím umělé inteligence dopočítá další pixely, aby vznikl obraz v 8K rozlišení s 7680 x 4320 pixely. Uvidíme, jak kvalitně tato technologie bude fungovat v praxi. Samsung Q9S však zůstane televizorem pro vyvolené, neboť je očekávána astronomická prodejní cena. Umělá inteligence se však dostane také do letošních 4K QLED TV od Samsungu, které teprve čekají na své představení. Nové modely totiž budou podporovat hlasového asistenta Bixby (známého třeba ze smartphonů Galaxy) a platformu SmartThings, která sdružuje různé produkty IoT (Internet of Things). Televizor se tedy stejně jako v případě LG ThinQ stane centrem chytré domácnosti, odkud bude možné všechny spotřebiče a senzory ovládat, a právě třeba pomocí hlasových povelů.
 
Zdroj: Engadget.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik