Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

55" OLED TV od LG se chystá na trh

8.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Pokud jste mezi těmi, kdo očekává příchod nového 55" televizoru LG s obrazovkou typu OLED, pak si budete muset ještě počkat, ale již ne příliš dlouho. První zákazníci se mají dočkat již v únoru, ovšem ne na našem trhu...
Společnost LG Electronics se chystá svou 55" televizi s obrazovkou OLED prodávat nejdříve ve své domovině, tedy v Jižní Koreji. Tam má začít již brzy přijímat předběžné objednávky, ovšem brzy poté již mají prý následovat další trhy a vůbec první televizory LG 55EM9700 se ke svým zákazníkům dostanou už začátkem letošního února, tedy za pár týdnů.

LG se chystá brzy oznámit, kdy se začne nová OLED televize prodávat i na ostatních trzích a stanoví také ceny. Na korejském trhu přitom bude stát v přepočtu kolem 200000 Kč, takže je jasné, že rozhodně nejde o lidový produkt. Nicméně tak je tomu u všech technologických novinek.

Televizor LG 55EM9700 již na loňském ročníku CES získal ocenění Best of Show a i když je LG zatím jedinou firmou, která takový produkt nabízí, očekává prudký růst tohoto trhu, jenž by se měl v roce 2016 dočkat kolem 7,2 milionu prodaných kusů. K tomu bude samozřejmě zapotřebí i podstatné zlevnění.

Od této novinky mohou zákazníci očekávat výborný obraz, s nímž se dle použité technologie nemohou soupeřit ani plazmy a ani LCD TV. Využita je zde technologie WRGB využívající čtyři barevné subpixely - bílou, červenou, zelenou a modrou (LG Four-Color Pixel). Televize samotná je přitom tlustá jen 4 milimetry a váží 10 kg. Pro vylepšení obrazu pak poslouží Color Refiner, jehož funkčnost firma neupřesnila.

Zdroj: TZ LG Electronics