Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

4K TV LG míří do Evropy

23.8.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Jihokorejská společnost LG potvrdila, že jejich 4K TV míří do prodeje v Evropě a Spojených Státech. Televizor je to vskutku působivý. S úhlopříčkou 84 “ si nese čtyřnásobek Full HD, ale taky tomu odpovídá jeho cena.
V těchto dnech míří na jihokorejské pulty novinka místního výrobce elektroniky: 84“ 3D TV formátu 4K. Společnost LG navíc včera potvrdila, že tento televizor bude od září k dispozici i na trzích v Evropě, USA a zbytku Asie. Přístroj využívá panel s rozlišením 4K (tj. 3840 × 2160 px). To odpovídá čtyřem Full HD panelům, které lze nalézt ve skoro každém dnes prodávaném televizoru.
84" 4K 3D Smart TV LG míří z koreje na trhy v Evropě, USA a zbytku Asie


Rozlišení QFHD umožňuje zobrazení v úchvatné kvalitě. Zvýšení detailů se samozřejmě týká i 3D snímků proprietárního pasivního systému Cinema 3D. Chybět nesmí ani funkce Smart TV, pohybový ovladač LG Magic Motion Remote Control nebo funkce Dual Play. Ta umožňuje zobrazení dvou obrazů přes celou obrazovku s využitím rozdílné polarizace. O zvukovou stránku se stará vestavěný 2.2 reprosystém, jenž sestává z dvojice 15W „wooferů“ (pro nízké tóny) a dvojice 10W reproduktorů.
Chybět nebude ani řada technologií, jako je třeba Smart Share Plus
pro propojení mobilních zařízení s televizorem. Zdroj:
LG


Funkci Smart Share Plus lze zase využít pro propojení s mobilními zařízeními od mobilu po notebook. Hráčům závodních a FPS her pak poslouží konverzní engine z 2D do 3D. LG 84LM960V bude k vidění na berlínském veletrhu IFA 2012, který své brány otevře už 31. srpna. Prototyp se přitom vyskytl již na CES 2012. Oficiální cena pro evropský trh zatím známa není, ale pro Jižní Koreu byla stanovena na ekvivalent 440 000 Kč (nebo 22 000 USD).

Zdroj: FlatpanelsHD, HDTVtest
reklama
reklama