Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

4K OLED TV Panasonic možná už příští měsíc

6.8.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Už za měsíc v Berlíně odstartuje veletrh konzumní elektroniky IFA 2015. Jednou ze stálic je japonský výrobce Panasonic, který údajně odhalí svou první sériově vyráběnou OLED TV. Podle zvěstí to bude rovnou 4K OLED TV s úhlopříčkou 65 “.
Japonské značky jsou tradičně spojovány s technologickými inovacemi. Výjimkou není ani Panasonic. Ústup plazmové technologie vedl tohoto výrobce k většímu důrazu na pokročilé technologie. Příkladem může být technologie kvantových teček v LCD televizorech (se kterou souvisí vysoký dynamický rozsah HDR) nebo prototypy OLED televizorů. Právě ty Panasonic s oblibou vystavuje. Nyní se ale objevily zvěsti, že už nepůjde o pouhé prototypy. Už za měsíc začíná berlínský veletrh IFA 2015. Panasonic by právě na této události měl představit svůj první sériově vyráběný OLED televizor. Nebude to údajně žádné „tintítko“. Zvěsti hovoří o 65palcovovém panelu a rozlišení 4K.

Další údaje nahrávají tomu, že se nemusí jednat o pouhé spekulace. Pokud se vyplní, tak přístroj ponese označení 65CZ950 (podobnost s Českou republikou je čistě náhodná). Bude vybaven 65palcovým zahnutým OLED panelem s rozlišením 4K. Samozřejmostí má být podpora vysokého dynamického rozsahu HDR. Výrobcem samotného panelu ale nebude Panasonic, nýbrž LG.Display. Korejský gigant ostatně je jediným výrobcem, který nemá potíže s výrobou těchto technologicky náročných panelů. Další představenou televizí má být vlajková loď LCD segmentu s označením CX900. Otázkou zůstává, jestli budou představeny i menší nebo větší modely OLED televizorů Panasonic. Možné to je, protože kromě 65“ obrazovek LG vyrábí i panely s úhlopříčkou 55 “ a 77 “. Definitivní odpověď asi přinese až veletrh IFA 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD