www.tvfreak.cz
>
>
>
>

4K OLED TV Panasonic možná už příští měsíc

4K OLED TV Panasonic možná už příští měsíc
, , aktualita
Už za měsíc v Berlíně odstartuje veletrh konzumní elektroniky IFA 2015. Jednou ze stálic je japonský výrobce Panasonic, který údajně odhalí svou první sériově vyráběnou OLED TV. Podle zvěstí to bude rovnou 4K OLED TV s úhlopříčkou 65 “.
K oblíbeným
reklama
Japonské značky jsou tradičně spojovány s technologickými inovacemi. Výjimkou není ani Panasonic. Ústup plazmové technologie vedl tohoto výrobce k většímu důrazu na pokročilé technologie. Příkladem může být technologie kvantových teček v LCD televizorech (se kterou souvisí vysoký dynamický rozsah HDR) nebo prototypy OLED televizorů. Právě ty Panasonic s oblibou vystavuje. Nyní se ale objevily zvěsti, že už nepůjde o pouhé prototypy. Už za měsíc začíná berlínský veletrh IFA 2015. Panasonic by právě na této události měl představit svůj první sériově vyráběný OLED televizor. Nebude to údajně žádné „tintítko“. Zvěsti hovoří o 65palcovovém panelu a rozlišení 4K.

Další údaje nahrávají tomu, že se nemusí jednat o pouhé spekulace. Pokud se vyplní, tak přístroj ponese označení 65CZ950 (podobnost s Českou republikou je čistě náhodná). Bude vybaven 65palcovým zahnutým OLED panelem s rozlišením 4K. Samozřejmostí má být podpora vysokého dynamického rozsahu HDR. Výrobcem samotného panelu ale nebude Panasonic, nýbrž LG.Display. Korejský gigant ostatně je jediným výrobcem, který nemá potíže s výrobou těchto technologicky náročných panelů. Další představenou televizí má být vlajková loď LCD segmentu s označením CX900. Otázkou zůstává, jestli budou představeny i menší nebo větší modely OLED televizorů Panasonic. Možné to je, protože kromě 65“ obrazovek LG vyrábí i panely s úhlopříčkou 55 “ a 77 “. Definitivní odpověď asi přinese až veletrh IFA 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
Nejnovější články
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala