www.tvfreak.cz
>
>
>
>

4K OLED TV Panasonic možná už příští měsíc

4K OLED TV Panasonic možná už příští měsíc
, , aktualita
Už za měsíc v Berlíně odstartuje veletrh konzumní elektroniky IFA 2015. Jednou ze stálic je japonský výrobce Panasonic, který údajně odhalí svou první sériově vyráběnou OLED TV. Podle zvěstí to bude rovnou 4K OLED TV s úhlopříčkou 65 “.
K oblíbeným
reklama
Japonské značky jsou tradičně spojovány s technologickými inovacemi. Výjimkou není ani Panasonic. Ústup plazmové technologie vedl tohoto výrobce k většímu důrazu na pokročilé technologie. Příkladem může být technologie kvantových teček v LCD televizorech (se kterou souvisí vysoký dynamický rozsah HDR) nebo prototypy OLED televizorů. Právě ty Panasonic s oblibou vystavuje. Nyní se ale objevily zvěsti, že už nepůjde o pouhé prototypy. Už za měsíc začíná berlínský veletrh IFA 2015. Panasonic by právě na této události měl představit svůj první sériově vyráběný OLED televizor. Nebude to údajně žádné „tintítko“. Zvěsti hovoří o 65palcovovém panelu a rozlišení 4K.

Další údaje nahrávají tomu, že se nemusí jednat o pouhé spekulace. Pokud se vyplní, tak přístroj ponese označení 65CZ950 (podobnost s Českou republikou je čistě náhodná). Bude vybaven 65palcovým zahnutým OLED panelem s rozlišením 4K. Samozřejmostí má být podpora vysokého dynamického rozsahu HDR. Výrobcem samotného panelu ale nebude Panasonic, nýbrž LG.Display. Korejský gigant ostatně je jediným výrobcem, který nemá potíže s výrobou těchto technologicky náročných panelů. Další představenou televizí má být vlajková loď LCD segmentu s označením CX900. Otázkou zůstává, jestli budou představeny i menší nebo větší modely OLED televizorů Panasonic. Možné to je, protože kromě 65“ obrazovek LG vyrábí i panely s úhlopříčkou 55 “ a 77 “. Definitivní odpověď asi přinese až veletrh IFA 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala