Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42" monitor/TV LG OLED Flex se zakřivením, jehož míru lze ovládat tlačítkem

3.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
42" monitor/TV LG OLED Flex se zakřivením, jehož míru lze ovládat tlačítkem
LG představilo zajímavý hybrid mezi OLED televizí a herním monitorem se zakřivením. Její nová LG OLED Flex TV poslouží jako herní monitor i jako televize se 4K/120Hz. Zakřivení displeje lze měnit, a to dokonce elektronicky stiskem tlačítka.
Před několika dny se představil monitor společnosti Corsair, u něhož si uživatel může změnit zakřivení dle vlastních potřeb. Nyní tu máme LG, které něco podobného přináší pro televize. Představuje totiž OLED Flex TV (model LX3), který může fungovat jako běžná plochá TV se 42" úhlopříčkou, umožňuje však i nastavení zakřivení až na 900R. To se navíc nemusí dít manuálně, ale pomocí ovladače, tedy stiskem tlačítka. Uživatel si může nastavit 2 předvolené hodnoty zakřivení a ty vyvolávat z paměti. Celkově lze zakřivení nastavit na 20 různých hodnot.
 
LG OLED Flex TV
 
Televize má displej OLED s extrémně krátkými odezvami 0,1 ms. Povrch má vrstvu SAR (Super Anti-Reflection), která potlačuje odlesky. Jde o televizi, takže nepřekvapí procesor Alpha 9 Gen 5 a různé inteligentní zpracování obrazu a jeho "vylepšování" (které ale asi spousta filmových fanoušků bude vypínat). AI může zpracovávat také zvuk (AI Game Sound) a nechybí podpora Dolby Atmos a dva reproduktory s celkovým 40W výkonem. Současně jde vedle TV také o monitor, takže pro TV nabídne nebývale široké možnosti polohování, a to náklon od -5° do +10°, je také výškově nastavitelný ve 140mm rozsahu.
 
LG OLED Flex TV
 
OLED Flex má režim Multi View (v zásadě PBP), který dovoluje zobrazit data ze dvou zdrojů současně. Televize má zabudovaný mikrofon, umožňuje i připojení klávesnice, myši a sluchátek. S počítačem nebo set-top-boxem se připojuje přes HDMI 2.1. Zvládá tak maximálně 4K rozlišení při 120 Hz, podporováno je VRR (AMD FreeSync Premium i G-Sync Compatible) a ALLM. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.