Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42% evropských domácností by v roce 2014 mělo mít 3DTV

23.3.2011, Martin Stančík, aktualita
Podle analytické společnosti Strategy Analytics se televizory se schopností zobrazovat 3D obraz již brzy rapidně rozšíří do celého světa - jen v Evropě by v roce 2014 mělo 3DTV mít dvaačtyřicet procent domácností.
To je dokonce více, než ve Spojených státech, kde by v tomto roce televizor schopný zobrazovat 3D obrázky mělo mít 34% domácností. Analytici předpovídají, že 3D technologie se brzy rozšíří také do celé řadu dalších zařízení. Předpokládá se, že v roce 2011 vzroste počet prodaných zařízení schopných zobrazovat 3D o 89% oproti roku předešlému. To znamená 95 milionů prodaných televizí, set-top boxů, blu-ray přehrávačů, telefonů a herních konzol s podporou 3D. "Mezi tři největší trhy pro 3D zařízení bude patřit západní Evropa, Japonsko a Spojené státy - zde se v roce 2011 prodá 93% 3D zařízení. Předpokládáme, že v roce 2014 budou zákazníci po celém světě disponovat 900 miliony 3D zařízeními," řekl Peter King, ředitel Strategy Analytics.


"Jakmile budou 3D televizory mezi lidmi, otázkou pro vydavatele 3D obsahu bude: Jak často uživatelé vůbec používají 3D brýle? Stane se 3D běžným standardem nebo vlastníci 3DTV tuto technologii budou používat pouze zřídka?," dodal na IP&TV World Forum v Londýně David Mercer, analytik společnosti Strategy Analytics.

Zdroj: HDTVTest