www.tvfreak.cz
>
>
>

3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo

3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
, , aktualita
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
reklama
V historii se objevilo několik pokusů prosadit filmy ve 3D, při jejichž sledování musejí diváci nosit speciální brýle. Na vrcholu byl tento formát okolo roku 2010, kdy byl v distribuci Cameronův hit Avatar. Nyní už ovšem tato technologie filmové fanoušky příliš nezajímá, jak ukazují data od Motion Picture Association of America (MPAA). Statistika se sice týká především USA a Kanady, ale pokles je patrný také ve většině ostatních regionech včetně Evropy. Zatímco ve zmiňovaném roce 2010 vydělaly 3D snímky v amerických kinech 2,2 miliardy dolarů (21% podíl ze všech filmů), vloni to bylo jen 1,3 miliardy dolarů (12% podíl). Musíme přitom také zohlednit, že vstupenky na 3D filmy bývají dražší.
 
 
V důsledku poklesu zájmu diváků toho hollywoodská studia vydávají stále méně filmů ve 3D – loni to bylo 52 snímků, zatímco o rok dříve 44. Asi 59 % kin z celého světa disponuje vybavením pro promítání filmů v tomto formátu. Trochu jiná situace panuje v některých asijských zemích, především v Číně, kde se trojrozměrným snímkům stále daří – na jejich projekci je tam připraveno téměř 80 % kin.
 
 
Ještě hůře dopadly 3D televizory, které z trhu prakticky vymizely. První model podporující tuto technologii byl představen v roce 2010, ale už v předchozích dvou letech se většina výrobců z této kategorie stáhla. Posledním 3D televizorem od známějšího výrobce je Panasonic EXW784, letos ovšem žádný model s podporou tohoto formátu dosud nebyl představen. Znamená to úplný konec 3D televizorů v domácnostech? Prozatím ano, ale definitivně možná ne. Vzpruhou by totiž mohly být modernější technologie jako microLED, které by umožnily vytvořit kvalitnější obrazový zážitek ve 3D.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače
Nový program THX Standard by měl zákazníkům pomoci při výběru audio či video produktů, a to prostřednictvím hodnocení různých aspektů. Ačkoliv společnost zvolila dle svých slov vědeckou metodu, některými odborníky je kritizována.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps Steam Link zamířil na Android TV, podporuje 4K při 60 fps
Chcete si užít hry ze svého počítače na velké obrazovce a zcela bez kabelů? Společnost Valve vydala aplikaci Steam Link pro zařízení s Androidem, která funguje také na televizorech a set-top boxech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV Samsung připomíná své největší inovace v oblasti TV
Samsung se ve své infografice chlubí největšími inovacemi, které za posledních 12 let přinesl na trhu s televizory. Pojďme si proto zavzpomínat na první OLED TV, 3D TV i řadu dalších novinek až po aktuální QLED TV.
13.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil první televizory pro rok 2018 Netflix doporučil první televizory pro rok 2018
Netflix každý rok testuje televizory různých značek a podle předem stanovených kritérií vybrané z nich doporučí ke koupi. Letos dostalo nálepku „Netflix Recommended TV“ prvních několik modelů od LG a Sony.
12.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací Android TV dostala příslib rychlejších aktualizací
Google se snaží zrychlit softwarové aktualizace své platformy Android TV. Spolu s novou verzí založenou na Androidu P přijdou také vylepšení v oblasti výkonu a stability, stejně jako snadnější prvotní nastavení či automatické vyplňování hesel.
9.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář