www.tvfreak.cz
>
>
>

3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo

3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
, , aktualita
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
reklama
V historii se objevilo několik pokusů prosadit filmy ve 3D, při jejichž sledování musejí diváci nosit speciální brýle. Na vrcholu byl tento formát okolo roku 2010, kdy byl v distribuci Cameronův hit Avatar. Nyní už ovšem tato technologie filmové fanoušky příliš nezajímá, jak ukazují data od Motion Picture Association of America (MPAA). Statistika se sice týká především USA a Kanady, ale pokles je patrný také ve většině ostatních regionech včetně Evropy. Zatímco ve zmiňovaném roce 2010 vydělaly 3D snímky v amerických kinech 2,2 miliardy dolarů (21% podíl ze všech filmů), vloni to bylo jen 1,3 miliardy dolarů (12% podíl). Musíme přitom také zohlednit, že vstupenky na 3D filmy bývají dražší.
 
 
V důsledku poklesu zájmu diváků toho hollywoodská studia vydávají stále méně filmů ve 3D – loni to bylo 52 snímků, zatímco o rok dříve 44. Asi 59 % kin z celého světa disponuje vybavením pro promítání filmů v tomto formátu. Trochu jiná situace panuje v některých asijských zemích, především v Číně, kde se trojrozměrným snímkům stále daří – na jejich projekci je tam připraveno téměř 80 % kin.
 
 
Ještě hůře dopadly 3D televizory, které z trhu prakticky vymizely. První model podporující tuto technologii byl představen v roce 2010, ale už v předchozích dvou letech se většina výrobců z této kategorie stáhla. Posledním 3D televizorem od známějšího výrobce je Panasonic EXW784, letos ovšem žádný model s podporou tohoto formátu dosud nebyl představen. Znamená to úplný konec 3D televizorů v domácnostech? Prozatím ano, ale definitivně možná ne. Vzpruhou by totiž mohly být modernější technologie jako microLED, které by umožnily vytvořit kvalitnější obrazový zážitek ve 3D.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily Prodeje OLED TV se během roku více než zdvojnásobily
V první polovině letošního roku prodala společnost LG Display více než dvojnásobek televizních OLED panelů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Chystá proto také výrazné zvýšení výrobní kapacity.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG HbbTV využívají už 2 miliony diváků, nejčastěji na televizích LG
Technologie HbbTV se zabydluje v českých domácnostech, jak dokazuje nový průzkum. „Červené tlačítko“ využívají až dva miliony diváků, nejčastěji jsou to přitom lidé z Prahy a majitelé televizí LG.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě Loewe Bild 3 přichází v 65" OLED variantě
Loewe přidalo do řady Bild 3 největší model, který je zároveň nejlevnější 65" OLED TV v nabídce této značky. Bild 3.65 nabízí kvalitní obraz ve 4K HDR, luxusní design s několika možnostmi instalace i integrovaný soundbar.
19.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio EISA Awards 2018-2019 ocenily nejlepší TV, domácí kino i audio
Prestižní evropské ocenění EISA si letos odnesly televizory značek Philips, LG nebo Samsung. Vyhlášen byly také nejlepší Blu-ray přehrávač, projektor, kamera nebo domácí audio technika. Podívejte se na kompletní výsledky.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips představil levnější televizory pro rok 2018 Philips představil levnější televizory pro rok 2018
Na českém trhu se už nějaký čas prodávají cenově dostupné televizory Philips z řad 6000 a 5000. Nalezneme mezi nimi modely se 4K i Full HD rozlišením. Hlavní novinkou je uživatelské rozhraní Saphi.
16.8.2018, aktualita, Jáchym Šlik