Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D plazmy Panasonic od dubna

19.3.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic si pro duben připravila nové plazmové Full HD televizory se schopností 3D zobrazení. Na český trh se tak již brzy dostanou dva nové modely - jednak TX-P50VT20 s úhlopříčkou 128 cm a potom luxusní model TX-P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm.
Televizory Panasonic TX-P50VT20 s úhlopříčkou plazmové obrazovky 128 cm a TX-P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm mají v základní výbavě dvoje synchronizované 3D brýle (takže pro celou rodinu budete muset nějaké dokoupit) a vedle nich satelitní tuner podporující příjem 3D vysílání. Oba mají také povrchovou úpravu v bronzové metalíze.Využijí se zde plazmové panely nové generace vyznačující se rychlejší odezvou fosforových buněk a 600Hz technologií. 3D efektu se dosahuje klasicky pomocí střídavého zatmívání levého a pravého oka dodávanými brýlemi, přičemž samotný televizor synchronizovaně zobrazuje obraz pro dané oko. To se děje frekvencí 60 snímků za sekundu.Plazmové panely také získaly certifikaci THX, která má kupující ujistit, že barvy a celé zobrazení odpovídá studiovým parametrům. Panasonic se rovněž neopomněl pochlubit, že jeho 3D televizory získaly na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 v Las Vegas první cenu v kategorii Nejlepší televizor (Best in Television) a pak také Nejlepší produkt výstavy vůbec (Best in Show).Panasonic TX-P50VT20 a TX-P65VT20 si také poradí s materiálem uloženým ve formátech DivX, MP3, DivX HD a JPEG, mohou zaznamenávat vysílání přímo na externí pevný disk, podporují funkci VIERA CAST pro využívání internetových služeb YouTube, zpravodajství Eurosport a letos to bude i Twitter a Skype. Integrované rozhraní USB totiž podporuje připojení kamery a mikrofonu a pro nastavení a zahájení videohovorů se využije dálkový ovladač. Sestavu domácího kina si budete moci vytvořit pomocí 3D Full HD Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BDT300 s videoprocesorem UniPhier LSI a výstupem HDMI 1.4.

Panasonic TX-P50VT20 bude v prodeji od dubna za doporučenou maloobchodní cenu 61995 Kč. Model TX-P65VT20 se začne prodávat v červnu, ovšem cena nebyla zatím oznámena. Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300 přijde na 15 995 Kč.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama