Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

110" OLED TV? Podle LG do konce roku

1.5.2014, Pavel Zubatý, aktualita
LG.Display má s OLED velké plány. Ve své nové továrně chce již letos vyrábět 110“ panely. Dosáhlo 70% výtěžnosti výroby a dokáže vyrábět 8K OLED panely. K tomu v polovině příštího roku chystá OLED TV nižších cenových kategorií.
Technologie WRGB OLED umožní výrobu panelů gigantických rozměrů i rozlišení. Sdělil to Lim Joo-son, vedoucí skupiny LG zabývající se strategií technologického vývoje OLED. Už dnes tento gigant zvládne produkci 8K OLED panelů, ale za cenu nelidsky vysoké výrobní ceny. Řešením mají být levnější OLED materiály, které společnost vyvíjí. Společnost rovněž potvrdila spuštění nové OLED továrny M2 osmé generace. Má se tak stát během druhé poloviny tohoto roku, přesně podle firemních plánů. Její produkční linky budou schopny výroby 110" monster - čtyřikrát větších, než jsou dnešní 55" modely.

Podle mluvčího se LG.Display podařilo dosáhnout 70" výrobní výtěžnosti. Znamená to, že 70 % vyrobených OLED panelů prošlo kontrolou a může putovat do obchodů. Podle nepotvrzených spekulací toto číslo platí už hezkých pár měsíců, přestože řada odborníků zůstává k tomuto tvrzení skeptická. Zpomalení růstu prodeje LCD zase znamená, že stávající výrobní linky budou konvertovány na produkci OLED namísto výstavby dalších továren.

Konkurenční Samsung měl dosáhnout výrobní výtěžnosti 40 až 50 procent. Kvůli tomuto nelichotivému výsledku pozastavil výrobu OLED TV. Jeho domácí konkurent ale oznámil, že máme čekat více čínských OLED televizorů. Distribucí svých OLED panelů těmto značkám chce nastartovat skutečně masovou produkci. V této souvislosti uvádí i levnější modely střední třídy. Jejich výroba však bude finančně únosná až někdy v polovině r. 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD