Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nemám signál, prosím poraďte.

dukelele (38)|30.8.2014 21:28
Mám satelitní přijímač Ariva 203, kartu ICE. Parabolu (mascom) a dva transpondéry jsem koupil s bytem, co je to zač, nevím. Kopil jsem TV LG 50PN6500. Zapojil jsem to. Jelikož jsem totální jelito na nastavení satelitu, musel jsem si zavolat pracovníka Skylinku a ten mi naladil všechny programy. Ještě před tím přeměřoval signál a říkal, že to není tak špatný a že to stačí. S anténou nikdo nehýbal. Na TV koukám fakt minimálně, ale cca z 50% když si zapnu TV, nemám signál. Na televizi ze zobrazí "žádný signál". Pracovník skylinku říkal, že když bude hodně mraků stát se to může. No ale mě se to třeba stává i ráno, když je totální azůro. Kdyby se to stávalo občas, tak nad tím mávnu, ale 50 procent mi přide dost. Nějaké nápady, čím to může být?
KamilZ (10277)|30.8.2014 21:32
[QUOTE=dukelele;495271]že to není tak špatný a že to stačí[/QUOTE]Pokud vyloučíme HW závadu (nakopnutý LNB, skříplý kabel, blbé konektory apod.), tak to evidentně nestačí, dolaď si parabolu, resp. si to nech doladit.
dukelele (38)|30.8.2014 21:40
Ok, ale jakto, že když je jasno není signá a někdy jsou mraky a signá je....
vivid.sk (11472)|30.8.2014 21:46
Pretoze to mas (mozno) prepnute na inych kanaloch, kde je nizsia uroven opravnych bitov. Typicke su HD kanaly, kde je mozne si vzimnut vypadky skor.
Takze daj si dostelovat parabolu, urcite len ziskas.
Dagy2 (3153)|30.8.2014 21:49
1 ako je velka ta parabola? Je aspon 80cm?
2 co je to moupil jsem 2 transpondery s bytem. To on niekto predaval cast druzice Astra spolu s tvojim bytom? A ktore transpondery si kupil?
To je asi blbost ze? Zrejme si kupil 2 lnb na antene? Ak ano tipujem na 99% ze je to s prepacenim posrany "dvojokular" a ako inak ma 19E na strede.
3 teplomery v arive asi ukazuju nespolahlivo ale tak pre srandu aka je tam sila a kvalita ked to bezi?
4 pracovnik skylinku to urcite nebol. Mas na fakture za servis anteny napisanu firmu Skylink? Skylink servis neposkytuje.
vivid.sk (11472)|30.8.2014 21:52
[QUOTE=Dagy2;495279]asi ukazuju nespolahlivo[/QUOTE]
Kazdy STB ukazuje spolahlivo, ale vzdy relativne k rovnakemu typu zeleza (t.j. k presne rovnakemu typu LNB a STB). Nema zmysel porovnavat cisla medzi roznymi druhmi STB.
dukelele (38)|30.8.2014 22:21
[QUOTE=Dagy2;495279]1 ako je velka ta parabola? Je aspon 80cm?
2 co je to moupil jsem 2 transpondery s bytem. To on niekto predaval cast druzice Astra spolu s tvojim bytom? A ktore transpondery si kupil?
To je asi blbost ze? Zrejme si kupil 2 lnb na antene? Ak ano tipujem na 99% ze je to s prepacenim posrany "dvojokular" a ako inak ma 19E na strede.
3 teplomery v arive asi ukazuju nespolahlivo ale tak pre srandu aka je tam sila a kvalita ked to bezi?
4 pracovnik skylinku to urcite nebol. Mas na fakture za servis anteny napisanu firmu Skylink? Skylink servis neposkytuje.[/QUOTE]

1) parabolu mám 80 cm
2) jo tak to jsou asi 2 lnb a pokuď postratý dvojokulár je to, když jsou spojený tak to mám.
3) nevim, kde to najít a před hodinou to neběželo.
4) a není jedno kdo tam byl ? signál měřil tak, že nějakou ruční serepetičku připojil rovnou na lnb

---------- Doplněno v 22:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:19 ----------

[QUOTE=vivid.sk;495277]Pretoze to mas (mozno) prepnute na inych kanaloch, kde je nizsia uroven opravnych bitov. Typicke su HD kanaly, kde je mozne si vzimnut vypadky skor.
Takze daj si dostelovat parabolu, urcite len ziskas.[/QUOTE]

Jednou, když se hnala bouřka, měl jsem to zaplý a sledoval jsem, co se bude dít. Po chvíli ve vteřině neměl žádnej program signál (HD ne HD). Prostě buď jde všechno, nebo nic.
dukelele (38)|30.8.2014 22:26
a koho bych si tam měl případně pozvat na seštelování signálu, když borec ze servisu řekl, že to je OK?
losos (2977)|30.8.2014 23:14
Řekl bych, že to vypadá na nějaký špatný kontakt (nebo občasný zkrat) v konektorech na kabelu od paraboly..., nebo něco podobného.
Nebo problém s tunerem v Arivě ?
Žádný signál může být na obrazovce TV také proto, že jsi nezapnul Arivu, nebo se ještě nestačila rozběhnout, nebo je špatný kontakt v konektorech HDMI.
Nepoužíváš náhodou funkci HDMI CEC ? Zkus ji vypnout.
Při výskytu nějakého problému udělej vždy nejprve restart Arivy.

Teploměry jsou u A200E vidět po stisknutí bílého tlačítka EDIT na DO. Jak je to u A203 nevím.
dukelele (38)|31.8.2014 06:48
Ariva je určitě už naběhlá a restarty jsem taky zkoušel. Na ostatní mrku večer, letim do práce. Díky.
bastlir (3245)|31.8.2014 12:50
50% signálu rozhodně nestačí. Navíc jak to vypadá, díky Skylinku už pro HD programy 80cm parabola nestačí. Sám jsem se výpadků zbavil až po koupi stovky. A to si samotnou instalaci ošéfovat umím. :-) Přímo od Skylinku opravdu nikdo do domácností nechodí, ale kdo ti to dělal a čím byl vybavený, no na tom už docela záleží. Když ale vlezeš na kanál, na kterém nemáš zaplacené dekódování, Ariva ti může zahlásit, že není signál. To mnoho STB takto hlásí. Zřejmě sis popletl transpondér s konvertorem:), což je LNB. Je pravdou, že monoblok není žádná výhra v loterii, ale na druhou stranu spoustě lidem to chodí bez problémů.
Na vysvětlenou - transpondér (možná by to šlo přirovnat ke slovu vysílač) je součástí družice. Každý transpondér k zemi vysílá signál na přidělené frekvenci a buď v horizontální či vertikální polaritě.
A mimochodem, nemusíš o sobě psát, že jsi jelito, jen třeba zase znáš jiné věci, v kterých tady laici jsme zase my.
murder (46)|31.8.2014 15:15
[QUOTE=Dagy2;495279]1 ako je velka ta parabola? Je aspon 80cm?
2 co je to moupil jsem 2 transpondery s bytem. To on niekto predaval cast druzice Astra spolu s tvojim bytom? A ktore transpondery si kupil?
To je asi blbost ze? Zrejme si kupil 2 lnb na antene? Ak ano tipujem na 99% ze je to s prepacenim posrany "dvojokular" a ako inak ma 19E na strede.
4 pracovnik skylinku to urcite nebol. Mas na fakture za servis anteny napisanu firmu Skylink? Skylink servis neposkytuje.[/QUOTE]

Proboha na co taková reakce, co si tím dokazuješ? Člověk znalý ví o čem píše a absolutně nemá zapotřebí se nějak "vytahovat"

K věci, dle tvých znalostí je jasné, že problém sám nevyřešíš. Podle popisu si měl u sebe rádoby technika, který si koupil v hobbymarketu pípák a za pomoci hodinek "kvalifikovaně" umožňuje neznalým nebožákům za patřičný obnos satelitní příjem (když je ideální postavení hvězd). Bohužel dnes je takových opravdu hodně.
Takže nejlepší by bylo napsat zde adresu kde bydlíš (nemusíš přesně) a poptat zde doporučení na kvalitního a hlavně kvalifikovaného montéra. S patřičným vybavením ti kvalitní příjem rozběhá i s 80cm parabolou, zjistí že je problém v kabelu, konektorech.... Ale po jeho odchodu budeš jen spokojeně měnit baterky v DO o nějaké parabole a bazmecích na ní prostě nebudeš vědět.
Ale v dnešní době je na to opravdu doporučení, těch bastlířů je fakt mnoho ( prosím "bastlir" nebrat osobně :-) )
bastlir (3245)|31.8.2014 15:43
:-E Trefa!
bastlir (3245)|31.8.2014 15:59
Jak proznáš profíka:):
1. nepřijede k tobě autobusem, protože je dobrý, a tedy má spoustu zakázek, které by jinak nestíhal. Také by nepobral nutné náhradní díly pro případ potřeby - kabel, konvertory, atd. a měřák

2. nevytáhne z kapsy nějaký výše zmíněný pípák za pár korun. Profi měřák stojí i mnoho desítek tisíc korun.

3. zbytečně se nevykecává, nemá na to totiž čas

4. nedělá ze zákazníka debila, když tomu nerozumí

5. nehaní zakazníkovo zařízení, případně mu pro dosažení lepších výsledků doporučí dokoupení komponent či koupi jiného zařízení

6. pokud má zákazník zájem, ukáže mu spektrální diagram na měř. přístroji a sílu a kvalitu signálu na referenčním kmitočtu, případně na ČT1 HD

7. Změří mu to samé u STB a případně mu jej i nastaví.

8. uklidí po sobě
dukelele (38)|31.8.2014 18:24
Ok no toho technika jsem našel na stánkách skylinku v odkazu prodejní a servisní síť (okres Jičín) a konkrétně se jednalo o nějakého zaměstnance tohoto partnera skylinku.

(smazáno)

- Jinak přijel autem,
- kolik stál ten jeho měřák nevím, nepochlubil se,
- nevykecával se
- a nedělal ze mě debila, i když jsem si tak připadal, povídal něco, že skylink se snaži tyhle přístroje (myslel arivu 203) s uni čtečkama omezit (na tohle jsem zamachroval, že to má CI slot, on "uznale pokývnul" že to je OK) :D,
- diagram jsem nechtěl vidět,
- co je to STB nevím
- a nebylo co uklízet :D.

Jinak bydlím v obci Lázně Bělohrad, okr. Jičín, tak když mi někoho doporučíte budu jen rád. :)

[HL]mod KZ: [/HL]smazány podrobné informace o montážníkovi
bastlir (3245)|31.8.2014 18:58
:-E To jsem nečekal. Takoví profíci se většinou najdou u větších SAT-firem. Mám ale i kolegu-kamaráda, který dělá sám a dělá dobře od sítí až po saty.
STB obecně označuje setobox, neboli i satelitní přijímač.
S tím úklidem to neber doslovně. Tím jsem nechtěl říct, že když technik za sebou nevleče vysavač, že není profík.:-E
Dagy2 (3153)|2.9.2014 10:34
Sme sa pobavili, poťahali za slovíčka, poštengrovali, máme po sviatkoch tak možno teraz by sme mu už mohli seriozne pomôcť. Síce dobrý technik je fajn, ale možno má tú parabolu dukelele naladenú dobre a v momente keď technik dorazí zrovna všetko bude fungovať na 100% a nezistí sa nič.
Ja by som navrhoval vyskúšať toto:

1/ Losos by možno mohol pomôcť s "problémom" okolo tunera Arivy, resp. studených spojov. Mám pocit, že som niekedy čítal o studených spojoch niekde na doske Arivy medzi vstupným F-konektorom a doskou. Nejaké poznatky niekto v tomto smere?
Dukelele - je to nová Ariva alebo tiež získaná kúpou bytu (tzn. má už možno niečo za sebou?)

2/ dukelele pochopil som teda, že na anténe máš monoblok, tzn. z jednej krabičky trčia dva čumáky smerom do paraboly. zrejme máš možnosť prijímať programy
- družica Astra 23.5E, t.j. väčšina programov Skylink a nejaké voľné programy
- družica Astra 19.2E, t.j. poväčšine nemecké programy napr. ARD, ZDF atd

v prípade, že zapneš Arivu a na obrazovke TV je "žádný signál"
- je "žádný signál" u všetkých programov skylinku? zameraj sa hlavne na funkčnosť programov TA3 a CT24. Oba sú FTA takže karta/čítačka/modul by nemali mať vplyv na funkčnosť, jeden je V a druhý H
- je "žádný signál" aj u všetkých programov z 19.2E ? teda u ARD, ZDF, 3SAT atd?
- čo ukazujú "teplomery" v tomto momente na daných programoch? oba sú na nule alebo signál je tam a kvalita je na nule, prípadne skáču teplomery?
- aké hodnoty ti ukazujú teplomery pri funkčných programoch TA3 a CT24? (toto je len na porovnanie s "chybovým" stavom)

3/ zrejme 80cm parabola je za modrej oblohy (píšeš že máš výpadky aj v takýchto prípadoch) dostatočná aj pre "šilhanie" z monobloku. Ale pre všetky prípady by bolo dobré zistiť ktorý "čumák" je v strede paraboly a ktorý šilhá. Ak máš parabolu niekde na dosah a nemusíš kvôli tomu volať hasičov s výsuvnou plošinou tak v momente keď všetko funguje nalaď niektorý z programov TA3/CT24 a zakry rukou jeden z čumákov. Ten "správny" sa prejaví tak, že obraz zmizne. Ten "správny" by mal byť v strede paraboly a ten "druhý" na 19.2E by mal byť vyosený na držiaku

4/ ad dobrý technik
A/ prečo som písal že Skylink nerobí služby nastavenia antény. Nie aby som niekoho buzeroval, ale aby si dukelele uvedomil, že ak jeden technik niečo zmeral, neznamená to koniec. Ak podobné služby robí jedna firma - monopol napr. premeranie telefonnej linky už tam ďalšieho technika nepošlú, pretože budú tvrdiť že tam boli a všetko je v poriadku.
V tvojom prípade bol u teba zamestnanec súkromnej firmy ktorá sa zaoberá montážami a servisom satelitných zariadení. To,že zrovna u teba je anténa nastavená na vysielanie prevádzkovateľa Skylinku je "zhoda náhod". Možno rovnaký pán by prišiel ak by si mal Freesat alebo DigiTV. suma sumárum, máš ďalších niekoľko možností v tvojom okolí na koho sa obrátiť.

B/ dobrý technik sa nevykecáva pretože nemá čas. Hm... Možno čiastočne súhlasím s tým, že sa nevykecáva o volovinách ( či je Zeman dobrý prezident, či zdraží pivo a či Sparta vyhrá so Slovanom) ale ide k veci. a tu by som očakával že sa práve bude vykecávať a "poreferuje" čo zistil. V prípade, že má pocit že hovorí s človekom, ktorý zrovna nie je v satelitnej technike expert (preboha nie jelito) vysvetlí mu primeraným spôsobom o čo ide.
Podľa porovnania z príspevkov vyššie vyplýva že si mal najlepšieho experta v ČR, pretože sucho konštatoval "je to v poriadku" (nevykecával sa) a hotovo dvacet.
Pretože ti signál vypadáva, mal ťa poinformovať čím by to mohlo byť, čo sledovať a kedy znova zavolať. To, že sa Skylink snaží dostať Arviy a podobné prijímače z trhu je síce možno pravda ale s tvojim momentálnym problémom si dovolím tipovať to nijako nesúvisí.

Použi radu z predchádzajúcich príspevkov a pri kontakte s touto alebo inou firmou sa spýtaj rovno, či ti môžu prísť premerať niečo ako chybovosť signálu alebo diagram u antény a u prijímača. Keďže ja som naozaj mimo tejto branže, prosím kolegu Bastlira, Murdera alebo vivida doplniť čo presne má dukelele žiadať aby neprišiel maník s pípákom ale normálnym profiprístrojom.

V prípade,že si už problém vyriešil prajem ostrý a bezchybný HD obraz a kvalitný dolbydigital zvuk.
bastlir (3245)|2.9.2014 11:31
No teda?! Málem jsem si musel vzít volno, abych to přečetl.:-E Zkrátím to, profi měřák se nevejde do dlaně.:) Jen chci objasnit jednu věc. A to teď prosím neberte nikdo osobně. Pokud mně bude někdo tvrdit, že něco v tomto případě osmdesátka stačí, to není pro mě argument. Protože když v tomto případě parabola stačí, ale její možnosti jsou na hraně, to přeci nemohu akceptovat, protože já se chci na TV dívat i za větru (pokud mi zrovna nebere střechu), kdy je zamračeno, ale i za běžného deště či sněhu.
Když zvážím, že jsem za hliníkovou stovku koupil jen za 15 stovek a mám pohodu a nemusím se bát počasí, vyplatí se to, nebo ne? A mimochodem, teploměry mého Véúčka ukazují pořád stejně, čímž chci říct, že mají reálnou vypovídací schopnost jen takovou, zda mi něco leze z kabelu do tuneru.:)
Dagy2 (3153)|2.9.2014 13:19
[QUOTE=bastlir;495461]...profi měřák se nevejde do dlaně.:) ....[/QUOTE]

výborne, máme jedno poznávacie znamenie.
dukelele, teraz vieš či to mal len pípak alebo slušný prístroj a podľa toho vieš asi usúdiť čo vedel s takým alebo onakým merákom zistiť. Pipač je ako "vadaska" ukáže že tam leze niečo ale či je to použiteľný signál to už je mimo jeho schopnosti.

ešte prosím doplňte info čo má chcieť po odbornej firme aby mu zmerala. Nech nechodí zase pípák ale slušne vybavený technik.


[QUOTE=bastlir;495461] Když zvážím, že jsem za hliníkovou stovku koupil jen za 15 stovek a mám pohodu a nemusím se bát počasí, vyplatí se to, nebo ne? A mimochodem, teploměry mého Véúčka ukazují pořád stejně, čímž chci říct, že mají reálnou vypovídací schopnost jen takovou, zda mi něco leze z kabelu do tuneru.:)[/QUOTE]

absolutny súhlas. SAT má fungovať aj v daždi. Problém je niekedy skôr s možnosťami montáže veľkej paraboly.
teplomery presne ako píšeš. na jednom prístroji fungujú vždy rovnako takže na prvotné porovnanie či to bolo včera horšie alebo lepšie je to určite dobré a spoľahllivé vodítko. určite ale pri porovnaní u arivy "x" a arivy "y" kde jedna ukazuje kvalitu 95% a druhá 70% nemožno s určitosťou tvrdiť že signál na tej prvej je lepší.
vivid.sk (11472)|2.9.2014 13:28
[QUOTE=bastlir;495461]...[/QUOTE]
K tej velkosti. Technik, ktory mi prisiel nastelovat parabolu mi vravel, ze on ma na dome 60cm parabolu. Ked som sa ho pytal, ci nema nejake vypadky (SD/HD), povedal ze nie.
Nemam dovod mu neverit, ved je profik, no tiez som spozornel. Inak pri mojej 85ke (AL 85 Gibertini), ziadne vypadky pri beznom pocasi. V extremoch to vypadne na hodinu, ale vsetko a komplet. Ale to je tak 1x za rok.
bastlir (3245)|2.9.2014 14:37
To Dagy2: Toto vlastně zákazník po technikovi nemusí chtít. On si prostě zaplatí za to, aby vše fungovalo, jak má. Měl jsem Arivu 100, které jsem přeprogramoval čtečku a dal ji tátovi a jemu šlape v SD pořád dobře.

To vivid.sk: No já bych na 60cm parabolu nechtěl chytat ani SD. To je parabola akorát tak na karavan. Tedy pokud to není středovka.:) A také tady asi platí pořekadlo, že kovářova kobyla zůstala neokovaná.
Sorry, ale fakta jsou jasná: 85cm parabolu jsem kontroloval a na ref. frek. seděla jak prd.. na hrnec. Přesto mně naskakovalo BER na HD. Vyměnil jsem ji za stovku, konvertor jsem nechal a od té doby ani jediná chybička, a to i za slejváku, který tu teď byl. Nemám sice laserový skener pro měření zaoblení parabol, ale prostým pohledem byla netknutá. Takže mně je jedno, kdo co má pověšeného na baráku, ale mně to reálně pomohlo a přes to vlak nejede. Ze zdravotních důvodů už po střechách nešplhám, jen dělám to, kde nemusím prolézat vikýřem či šplhat po požebříku, ale když někdo nechce stovku, nejdu prostě do toho, protože nechci, aby mě porád někdo otravoval, když se zrovna zatáhne.
Dagy2 (3153)|2.9.2014 16:08
To bastlir, ad co má chtít po servisákovi: jasné, máš pravdu v konečnom dôsldku má chcieť, aby to fungovalo. Problémy sú tu ale hneď dva:
- on má problém občas a má ho aj v slnečnom počasí. To skôr vyzerá na chybu inde než parabola a jej veľkosť alebo nastavenie. Takže technik prišiel, odmeral niečim a povedal je to OK. Mal pravdu, v tom okamihu mu to fungovalo bez ohľadu na to, čím to meral.
- má okrem paraboly "necertifkovaný krám" takže odpoveď technika ktorý mu navyše bude chcieť nacpať niečo iné je, že parabola OK, problém je prijímač

s tvojim nápadom, čo všetko by mal seriozny technik urobiť som myslel že by mohol vylúčiť "tiežtechnika" a rozpoznať aj laickým posúdením či má aspoň správny prístroj.

ad anténa: mám Gibertini 85, stred 23.5E na tejto astre je twinLNB Chess. Neviem merať BER, mám len teplomer s kvalitou v dB tak ako je to u Technisatov a toto je pomerne celkom spoľahlivé meranie (meria nejaký pomer). Od roku 2008 keď som spravil inštaláciu pomocou týchto teplomerov do roku povedzme 2012 možno spolu 2 výpadky pri búrke keď už nebolo hodno ani nos spod periny vystrčiť.
Kvalita za normálnych podmienok, včetne dažďa vždy cez 10dB (max 11,8dB) v tých dvoch prípadoch to bolo menej ako 4dB. sila konštantne 100%, pri výpadku 40÷60%

Od preladenia na super TP FEC5/6 ca 5-8 výpadkov ročne. Zaujímavé je že pri búrkových mrakoch sila v mnohých prípadoch 100%, napriek tomu kvalita total 0dB. Povedzme 10 minút, kým prejde najhoršie mračno a potom plná kvalita. či by pomohla 100cm parabola netuším.
mirekv (7169)|2.9.2014 20:23
Takový můj drobný poznatek - u mě doma vypadával signál "žádný signál", teploměry jen poskakovaly, tak jsem si rozdrbal celé nastavení paraboly, až pak mě napadlo, že mám vlastně měřák :-E, tak jsem dal vše do původního stavu, ale přijímač nešel. Příčina? Vadný adaptér pro přijímač - vyschlý elyt! :-E
dukelele (38)|3.9.2014 01:16
losos díky tobě už konečně vím, jak na ty teploměry :D když to neběží kvalita signálu je 10 % a intenzita signálu je 36 % a je to u všech programů úplně stejny.

Vim, že když to ten technik ladil a TV šla, tak tam bylo tak cca 85% přesně už nevim. Poslední dobou tu TV už ani nezapínám, jelikož pořád prší a to většinou signál nemám. Takže mám ted z pádesáti palcový TV krásnej lapač prachu. Taky je blbí, že když je hnusně a člověk zaleze dom, tak ani na tu TV se nepodívá :D

dagy
1) Ariva je nová.
2) jo, je to ten monoblok
když nemám signál, nejde žádnej program a teploměry neskáčou
3) při modré obloze se mi to stalo asi jednou dvakrát a vždycky ráno, je možný že byla taková maličká mlha, takovej spíš opar. Třeba to bylo tím, fakt nevim. Někdy to běží i přes mraky. Spíš bych se přikláněl k tomu, že to ovlivňuje počasí, než že by to bylo náhodně. Osobně mám pocit, že když je venku mokro, tak mi to nejde. Je možný, že na parabole něco zkratuje za mokra? To šilhání vyzkoušet teď nemůžu, nemám signál.
4) s tím skylinkem jsem to taky tak nemyslel, jen mě moc taháte za slova. Chtěl jsem tím jen říct, že tam nebyl elektrikář z horní dolní.

Jen tak pro upřesnění. Toho technika jsem volal, protože jsem nemohl naladit na sat. tun. tv programy. V tu dobu byly dvě možnosti, proč jsem to nedokázal, měl jsem naladěnou anténu špatně, nebo jsem to prostě neuměl. Teď když koukám na ty hodnoty teploměrů 36% a 10%, tak mi dochází, že když jsem se snažil sám naladit TV, tak ty hodnoty byly úplně stejný. Když jsem si pak zavolal technika, tak ten měl prostě jen štěstí, signál měl a mohl TV naladit. Já jsem v tu dobu o tom, že blbne signál nevěděl a když to ten technik naladil, byl jsem spokojenej. Říkal jsem si, že to bylo mnou a ne signálem. A protože technik tvrdil, že občas nemusím mít signál kvůli mrakům, výpadky jsem nejdřív neřešil. Ale občas bylo na nebi pár pidi mráčků a tv taky nešla, to už mi začínalo bejt divný. Pak jednoho rána, bylo úplný jasno (jen takovej malej opar) a tv nešla. Jinak ten technik signál měřil věcičkou v dlani.
losos (2977)|3.9.2014 03:48
1. Když už víš, jak na ty teploměry, proč to neuvedeš, aby si to mohli přečíst i jiní ?

2. Ten nápis "Žádný signál" značí, že tuner v Arivě nezpracovává z nějakého důvodu signál přicházející z konvertoru (=tvého monobloku).
Čím dál víc mi to připadá, že máš nějaký problém v kontaktu konektorů, které jsou na obou koncích koaxiálního kabelu vedoucího k parabole, jak jsem již uvedl v první odpovědi. (Tedy, pokud je v pořádku tuner v Arivě). Takže zkontroluj oba dva konektory na kabelu (tedy i ten u paraboly) a ten u paraboly dobře zaizoluj izolační lepicí páskou proti vnikání vody do kabelu. Pokud do kabelu již voda vnikla, bylo by vhodné jej vyměnit.
Kontrolu začni tím, že při zapnuté TV i Arivě zkoušej zlehka pohybovat koax. kabelem u konektoru v Arivě, zda to nepřerušuje signál z antény.

3. Teoreticky může být porucha i v tom monobloku. Pomůže jen výměna za nový.

4. Pokud je porucha u tuneru v Arivě, (je tam asi také konektor na desce tištěných spojů, třeba nemá kontakt), nebo ještě mne napadlo, že tuner není dokonale uzemněn na kostru přístroje - dotáhnout matice, které jej drží vzadu u stěny.
To vše bych radil svěřit znalému...
Podobně se chová i moje stará Ariva 200, blbne jí něco u tuneru (stará známá závada prvních typů Ariv) - mně se to nepodařilo opravit.

5. Je vidět, že si potřebuješ o tom všem něco přečíst, doporučuji přečíst pár stránek odsud :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
Dagy2 (3153)|3.9.2014 08:52
Tak z tohoto posledného popisu mi to pripadá, že 80% času signál nemáš. ešte keby si mohol odpovedať na tento kontrolný dotaz:
- máš skutočne naladené aj niečo z druhej družice monobloku, čo si v prípade že signál je v poriadku aj skutočne videl na vlastné oči funkčné? Myslím, že z monobloku máš určite ako druhú družicu Astru19.2E a na nej nemecké programy. Znamená, že nejdú v prípade že signál ukazuje na Arive 10% ani tie?

Pozn.: bohužiaľ musím len zdôrazniť že trvám na výroku "zasraný monoblok" pretože pokiaľ by tam boli dva samostatné čumáky tak by sme vylúčili závadu LNB za 2 minúty. Ušetrených 200Kč bude teraz stáť možno 800Kč navyše za nájdenie poruchy a hromady času, pretože to vypadáva občas. Ale keďže je to "zdedený" hardware treba sa s tým nejako vysporiadať.

dukelele začal by som podobne ako píše losos:
1/ skontrolovať koax a koncovky. V prípade, že máš pochybnosti o tom ako pevne a spoľahlivo držia, radšej ich dať dole, skrátiť kábel o 2-3cm a namontovať znova.
"pohrkať" s obidvoma koncami či signál nenabehne alebo naopak nevypadne (vadný kontakt v prijímači alebo v monobloku)

2/ ak máš pocit že kábel by mohol byť zatečený vodou, privretý v okne alebo inak poškodený, zalomený kdekoľvek po trase skúsil by som natiahnuť voľne nový kábel. Neviem kde je parabola umiestnená, ale voľne cez okno kábel nechať visieť, zapojiť na oboch koncoch a znova skúšať.

3/ ak to nejde ani teraz vidím dve cesty:
A/ ak máš možnosť zapožičať od niekoho prijímač. Priniesť prijímač, zapojiť a porovnať či ide s tvojou arivou a či ide s požičaným prístrojom

B/ ak nemáš nikoho s prijímačom tak to bude už len na technika s lepším prístrojom než v dlani
- skutočná a dobrá kontrola nastavenia antény
- premeranie parametrov kábla a signálu u prijímača
- prípadne by mohol mať so sebou nejaké aj staré ale odskúšané LNB

4/ a posledný bod je reklamácia prijímača, keďže je nový.
dukelele (38)|3.9.2014 11:41
Ted když TV funguje tak teploměry mám na ČT24 intenzitu 86% stále a kvalita přeskakuje ze 75 na 76% a na TA3 mám inzenzitu 90% kvalita je stejná. A LNB (pro příjem TA3) je na středu paraboly, resp. jestli je přesně na středu to nevím, prostě uchycení LNB vede od toho LNB na TA3.

losos
1. Jo vidiš, je to stejný jako u tvý Arivy, tlačítkem edit.

2. Ted jsem při zapnuté TV šáhl na koax. u LNB a TV obraz okamžitě zamrzl. U Arivy s koaxem hnout nejde, drží pevně jako skála.

Asi to bude v tom monobloku, ještě zkusím napsat sms zprávu původní majitelce, jestli neměla podobný problémy se signálem, aby jsme vyloučili Arivu.

Dagy:
Jojo ty "slovenský a německý" programy my šly i ten technik je ladil. Tu Arivu zkusim vyloučit u původní majitelky. Asi to bude ta koncovka u LNB nebo ten monoblok. Jinak kábl je prostrčenej zkrz zeď.
dukelele (38)|3.9.2014 11:58
Jinak předpokládám, že výměnu koax. koncovky zvládám sám a nejsou tam nějaký špeky. A taky bych si asi měl tu koncovku koupit fungl. novou, co říkáte? Mimochodme satelit mám na balkóně a je za ním stočeno cca 5-10 metrů koaxiálního kabelu, nemůže to dělat nějaký problémy?
losos (2977)|3.9.2014 14:16
Tak už odstřihni ten kabel u paraboly a znovu jej namontuj.... - čekáme, jak to dopadne ! :-)
Pokud máš kabelu navíc, buď rád, že máš rezervu.
Dagy2 (3153)|3.9.2014 15:09
[QUOTE=dukelele;495531]Jinak předpokládám, že výměnu koax. koncovky zvládám sám a nejsou tam nějaký špeky. Mimochodme satelit mám na balkóně a je za ním stočeno cca 5-10 metrů koaxiálního kabelu, nemůže to dělat nějaký problémy?[/QUOTE]

Ne, to ti nechal puvodní majitel aby jsi mohl trénovat montáž F-konektoru. Máš tam rezervu na 500 pokusů tak to bude dost...:-!!!
Tak šup honem na to, konektor sešroubuj dolů, ufakli 2 cm koaxu z rezervy pryč
jemně a pozorně sundej vnější izolaci z koaxu aby jsi nepoškodil opletení pod izolací
opletení koaxu jemně ohni o izolaci
odizoluj střední vodič aby přečuhoval asi 0,8cm (může být i 0,7 nebo 0,9 :-D)
teď našroubuj na tento konec původní F-konektor tak, aby střední vodič pěkně prolezl dírkou v konektoru. Konektor musí být pevně "našroubovaný" a držet, ne aby při každém dotyku upadl
teď zastrč koax do dírky LNB/monobloku (LNB a monoblok je to samé a sedí to na konci tvoji paraboly :) ) a dotáhni závit F-konektoru koax kabelu na kontakt který trčí z LNB dolů

pokud není utržený kontakt přímo uvnitř v LNB tak to pojede jak z praku.
i když podle tvých teploměrů síla a kvalita nic moc, ale uvidíš, zatím bych do antény nevrtal.

edit P.S.: zapoměl jsem. Začít pivem do lednice!
Ivo Mašek (10205)|3.9.2014 15:50
Místo těch přípravků si připrav ostrý nůž a vlastní ruce

dukelele (38)|3.9.2014 16:15
No tak hotovo, šlo to celkem hladce, jen si nejsem jist kvalitou provedení. :) Původní provedení mi přilo možná i lepší :D. Hlavní je, že TV zatím šlape, ale to šlapala i před výměnou. Tak teď asi jen čas a počasí ukáže.
P.S.: Pivo v lednici mám 24/7 :D

Pane Mašek děkuji za super video, ale už bylo po boji. Jinak to žlutý udělátko tam vůbec nemám a celkově, jak tak koukám, tak jsem to asi udělal pěkně prasecky. :)
Ivo Mašek (10205)|3.9.2014 17:17
Tak já to žlutý "udělátko" také nemám (to asi nikdo), obešel jsem se bez něj. A to mám rozvody po všech místnostech v bytě, takže koncovek jsem dělal požehnaně.
dukelele (38)|3.9.2014 17:25
myslíme to stejný udělátko? to co drží tu koncovku?
Ivo Mašek (10205)|3.9.2014 17:41
Jo,jo. Ten žlutý "bazmek". Přiznám se, nevím, že to vůbec existuje. Já používám koncovky (f-konektory) s kovovou trubičkou, do které se ten koax nacpe (proto se dělají různé rozměry)
mirekv (7169)|3.9.2014 17:52
Taky "klasické" F-ka. Odstupňované jsou po 0,5mm. Na odstraňování izolace používám speciální elektrikářský nůž. http://www.brufus.cz/nuz-elektrikarsky-na-odizolovani-s-hackem-ean8831100-skup999098.php
Dagy2 (3153)|4.9.2014 00:24
dukelele B-)
bastlir (3245)|4.9.2014 10:59
Mimochodem .... napadá někoho, proč by Astra3 neměla mít za jasného počasí na teploměrech 100 respektive 99%? A pak jeden montérský zlozvyk - pověsí a nastaví parabolu, dole to předvede zákazníkovi a pak to jde dotáhnout. Jenže právě tímto posledním krokem zejména na stožárech o menším průměru si tu parabolu zase rozhodí.
Když někdo brblá, že má rozhozenou parabolu, nejdřív se podívám, zda není mechanicky poškozená, pak se napíchnu na konvertor a ve čtyřech místech (ve dvou osách) na ní zatlačím palcem. Pokud se signál na některou stranu zlepšuje, je to jasné. Pokud ne, vrazím tam vlastní konvertor a měřím znova. Mnohdy pomůže i jeho správné natočení. Ačkoliv mám měřák na měření kabelu, moc tomu nevěřím, prostě koax zpátky našroubuju na konvertor a pokud dole naměřím něco jiného jak u konvertoru, pak je to také jasné. A v podstatě přijímač mě v tomto okamžiku nezajímá. Případně s sebou vozím už naladěný HD-Box a na něm to funguje bezvadně.

Ta udělátka se mně sice mooc líběj, ale asi bych to udělal rychleji s tím, co mám. Řezaček izolací mám několik, ale ze zvyku stejně sáhnu pro obyčejný lámací nožík, na který jsem zvyklý a hlavně nemusím ho brousit. Jediné udělátko, které opravdu rád používám, je plastová červená trubička na utahování/povolování F-konektorů, protoře je-li těch konektorů víc, necítím pak prsty. :)

Ke kabelu, byl jsem dříve blázen a každé dva roky měnil koax. Zejména u konvertoru používám na F-ko samovulkanizační pásku a někdy i dole, spíš aby se případně nevythnul kabel a kabely už mám mnoho let. A díky tomu, že jsou už pod zateplením, vyměnit je už ani nemohu. Takže z kabelů nemá cenu šílet.

Když mě někdo zavolá, abych se podíval, že mu to nejde, u přijímače popadnu F-ko a snažím se ho na kabelu dotáhnout. Pokud to jde snadno, strhnu ho a udělám znovu.
Zkontrolovat konektory sice není nikdy na škodu, ale přeci ten technik snad zase nebyl takový babral, aby se na to nepodíval. Asi bych si opravdu na zkoušku půjčil jiný přijímač.

U tazatele nechápu jednu věc, a to že je odkázaný jen na sat. Proč u TV nemá i terestriál? A mít 50" TV jen na prach? :)
tahlovej (304)|4.9.2014 12:03
[QUOTE=bastlir;495574]Mimochodem .... napadá někoho, proč by Astra3 neměla mít za jasného počasí na teploměrech 100 respektive 99%? [/QUOTE]mně jo - pryč jsou ty doby,kdy konvertor stál třeba i 6000 a receiver třeba 20000.Tehdy se věci prostě dělaly jinak a když si uvědomíme,jak "skvělými" komponenty(a to včetně "kvalitní" montáže) dneska běžný zákazník tu ASTRU3B přijímá,tak se vůbec nedivím,že stále víc a víc vznikají vlákna tohoto typu(a nejen tady).
mirekv (7169)|4.9.2014 13:09
"U tazatele nechápu jednu věc, a to že je odkázaný jen na sat. Proč u TV nemá i terestriál?" Jen to neříkej tady mezi obyvateli jesenických a beskydských údolí abys nedostal... Proto si přece pořizovali satelity! \\/
bastlir (3245)|4.9.2014 13:21
[QUOTE=mirekv;495580]"U tazatele nechápu jednu věc, a to že je odkázaný jen na sat. Proč u TV nemá i terestriál?" Jen to neříkej tady mezi obyvateli jesenických a beskydských údolí abys nedostal... Proto si přece pořizovali satelity! \\/[/QUOTE]

Jo to chápu, ale já jsem někde přehlédl, že se jedná o tuto lokalitu. A koneckonců, když tam máte takovou krásnou přírodu, tak proč čučíte na bednu? :-E

To "tahlovej": Už jsem asi ÚB, ale nepochopil jsem v tvé odpovědi souvislost. Ale na vysvětlenou, myslel jsem to tak, že třeba i na tu správně naštelovanou osmdesátku (teď nehovořím o výpadcích na HD) by měly teploměry na Astru 3B (23°E) za jasného počasí ukazovat 99%. Pokud ne, je někde chyba a technik by od toho neměl odejít.
dukelele (38)|4.9.2014 16:18
bastlir protože by mě nikdy nenapadlo, že se signálem u satelitu může bejt takovej problém, když u rodičů běží defakto vždy. Už bych ale moji TV a místního technika nerozebíral.
KamilZ (10277)|4.9.2014 16:35
Diskutujícím děkuji za podněty, ale dál se prosím držte původnímu problému a ne filozofování nad kvalitou motážníků apod. Děkuji.
bastlir (3245)|4.9.2014 20:07
[QUOTE=dukelele;495592]bastlir protože by mě nikdy nenapadlo, že se signálem u satelitu může bejt takovej problém, když u rodičů běží defakto vždy. Už bych ale moji TV a místního technika nerozebíral.[/QUOTE]
Tak jo, no. :) I tak si myslím, že tu bylo řečeno už vše.
tahlovej (304)|4.9.2014 21:31
[QUOTE=bastlir;495582]To tahlovej": Už jsem asi ÚB, ale nepochopil jsem v tvé odpovědi souvislost. Ale na vysvětlenou, myslel jsem to tak, že třeba i na tu správně naštelovanou osmdesátku (teď nehovořím o výpadcích na HD) by měly teploměry na Astru 3B (23°E) za jasného počasí ukazovat 99%. Pokud ne, je někde chyba a technik by od toho neměl odejít.[/QUOTE]V tom jsme zajedno,že by tam měl bejt "plnej knedlik" - leč někdy jsou k vidění zelený koaxy,paraboly "z alobalu" apod.A jen tak mimochodem jsem dneska dělal starou OP80 zrovna s ARIVOU202 a na 11798H i 11934V byly "knedlíkometry" jak má být - tj. na 85/85.Toť vše.HOWG.
dukelele (38)|9.9.2014 17:15
Tak jo pánové, první bouřka a ráno vše šlapalo, i když byla trochu mlha a zataženo. Normálně bych neměl signál. Takže díky za kvalifikované rady.
Dagy2 (3153)|9.9.2014 18:45
Tak před hodinou jsem právě přemýšlel, zda koukáš s pivčem nebo čumíš z okna B-) :-!!!