Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Zpravodajská ČT24 už i v „chytrých“ Nokiích

, , aktualita
Zpravodajská stanice ČT24 pokračuje v invazi do mobilních zařízení. Nyní už mohou sledovat živé vysílání ČT24 a využívat textové zpravodajství s fotografiemi z webu www.ct24.cz také uživatelé „chytrých“ telefonů Nokia vybavených operačním systémem Symbian.

Česká televize rozšířila portfolio svých mobilních aplikací o nástroj pro operační systém Symbian 3. Aplikace ČT24 je ke stažení v OVI Store, na jejím vývoji se s Českou televizí podíleli společnosti Nokia a Mediawork. „Nedávno jsme spustili vysílání ČT24 pro systém Google Android a také jsme výrazně vylepšili aplikaci pro iPhony. Nyní vstupuje ČT24 do třetího nového média. Také pro uživatele „chytrých“ Nokií je nyní zpravodajství ČT24 dostupné kdekoliv a kdykoliv, pokud chtějí mít stálý přehled o domácím a světovém dění,“ shrnuje novinky posledních dnů výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich.Šéf zastoupení společnosti Nokia v České republice Petr Kasa podotýká: „Aplikace ČT24 pro telefony Nokia s poslední verzí operačního systému Symbian je pro nás velmi důležitá ze dvou důvodů. Jedná se o první českou lokální aplikaci tohoto typu, která kombinuje přehledně kategorizované zpravodajství s živým vysíláním televize do mobilu. A jedná se o operační systém, který bude v letošním roce nejrozšířenější v nových modelech telefonů Nokia. Dnes jej reprezentují modely N8, C7, C6-01 a E7.“ Aplikace ČT24 pro Symbian 3 nabízí rychlý souhrn hlavních událostí, zprávy jsou přehledně řazené v rubrikách, pohodlně lze listovat mezi články na dotykové obrazovce, nebo se rychle přesunout na živé vysílání ČT24.Milan Fridrich dále uvedl, že Česká televize má v plánu nabídnout pro mobilní telefony Nokia také vysílání sportovního kanálu ČT4. ČT se dále chystá tyto aplikace vytvořit také pro operační systém Windows Phone 7, který bude obsahovat příští generace smartphonů od Nokie. V hledáčku divize Nová média jsou také multimediální aplikace pro „chytré“ telefony Blackberry nebo operační systém Bada vyvinutý společností Samsung. Podmínkou pro vytvoření aplikace některého z produktů ČT pro další platformy je masovější rozšíření daných telefonů a přizpůsobivost operačního systému k přehrávání živého streamovaného vysílání.

Stáhněte si aplikaci pro příjem ČT24 do svého mobilního zařízení:


Česká televize aktuálně vyvíjí aplikace ČT4 pro Android, iPhone (aplikace už je ve schvalovacím procesu v App Store) a také pro tablety, v první fázi pro iPady – půjde o speciální čtečky webu a rozhraní pro vysílání ČT24 a ČT4 i pro využití iVysílání, obsáhlého atraktivního archivu pořadů České televize.

Zdroj: Česká televize
reklama
reklama