Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

YouTube brzy nabídne hollywoodské trháky

, , aktualita
YouTube brzy nabídne hollywoodské trháky
Na světlo světa začaly prosakovat informace o tom, že populární server YouTube rozšíří své služby o možnost bezplatného sledování či placeného pronájmu celovečerních filmů z produkce velkých hollywoodských studií. Informaci jako první zveřejnil server Wrap.
YouTube brzy nabídne hollywoodské trháky
Manažeři YouTube momentálně usilují o podepsání smluv se všemi důležitými společnostmi, které produkují filmy v Hollywoodu. Údajně již došlo k podpisu dohod se studii Universal, Sony a Warner Brothers.

Jednání s dalšími producenty filmových hitů ještě nejsou u konce. YouTube si brousí zuby také na společnost Walta Disneyho, Paramount Pictures či Fox. Kromě velkých hráčů na trhu filmové zábavy chtějí své filmy prostřednictvím serveru YouTube nabízet i menší a nezávislá studia. Smlouvy již podepsaly např. společnosti Lionsgate a Kino Lorber.


Filmy nabízené serverem YouTube dnes (bezplatně) patří spíše k těm méně známým, nebo jde o vyloženě archivní kousky.

Je nutno podotknout, že sever YouTube už nyní spoustu celovečerních filmů nabízí na adrese www.youtube.com/movies. V naprosté většině případů jde však o méně známé tituly nebo historické snímky. Kromě těchto oficiálně zveřejněných filmů jsou na serveru YouTube k dispozici tisíce filmů, které tam nahráli uživatelé. Takové snímky jsou ovšem rozkouskované na mnoho krátkých úseků a velmi často hrozí, že budou ze serveru odstraněny kvůli porušování autorských práv.

Začne-li YouTube ve velkém poskytovat služby video na vyžádání (video on demand) ve spolupráci s velkými filmovými studii, stane se tak velkým konkurentem Applu, který už nyní nabízí filmové trháky i hudbu prostřednictvím služby iTunes, a spolupracuje se všemi hlavními hollywoodskými studii.Zda bude služba nabízena širokému spektru uživatelů, tedy zda budou filmy otitulkované nebo opatřené vícejazyčným zvukovým doprovodem, zatím není známo. Každopádně všichni filmoví fandové, kteří si rádi vychutnávají projekci v originále, se už nyní mají na co těšit. Nezbývá, než počkat, kdy YouTube oficiálně informuje o nové službě. Zatím mlčí.

Zdroj: thewrap