Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

YAMAHA: komponenty pro 3D domácí kino

, , aktualita
YAMAHA: komponenty pro 3D domácí kino
Yamaha v těchto dnech uvádí na trh tři nové produkty z oblasti spotřební elektroniky. Hlavním tahákem jsou 3D AV reciever RX-V667 a Blu-ray přehrávač BD-S667. Velmi zajímavá je i bezdrátová dokovací stanice pro iPod/iPhone s označením YID-W10.
YAMAHA: komponenty pro 3D domácí kino
7.1kanálový A/V reciever RX-V667 s výstupním výkonem 7× 90 W podporuje 3D (proprietární technologie CINEMA DSP 3D) a zpětný audio kanál prostřednictvím HDMI 1.4a (6 vstupů, 1 výstup). Nechybí podpora nejmodernějších zvukových formátů, jako jsou: Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus a DTS-HD. Přístroj nabízí bohaté možnosti připojení různých zdrojů signálu (5× kompozitní vstup, 2×/1× komponentní vstup/výstup, 2× optický vstup/výstup, 2× koaxiální vstup/výstup,…).


AV reciever YAMAHA RX-V667.

Z analogových zdrojů obrazu s nižším než HD rozlišením dokáže převádět signál pro HDMI rozhraní až do formátu 1080p. Reciever nabízí čtyři přednastavené scény – BD/DVD, TV, CD a Radio), dále podporuje technologii Deep Color (30/36 bitů), poradí si se snímkovou frekvencí 24 Hz, umí automaticky korigovat nedostatky v synchronizaci obrazu a zvuku. Integrovaný signálový procesor dokáže vylepšovat dynamický rozsah komprimovaných nahrávek.


Bezdrátová dokovací stanice pro iPod/iPhone YID-W10.

Díky technologii IntelliAmp je systém hodně univerzální, podporovány jsou různé konfigurace reproduktorů, včetně bi-ampingu a reprodukce ve 2 zónách. K recieveru je možné dokoupit příslušenství pro audio/video připojení iPodu/iPadu (bezdrátová dokovací stanice YID-W10) nebo pro přenos zvuku prostřednictvím rozhraní Bluetooth (YBA-10). Maloobchodní doporučená cena je 599,95 USD (asi 12 477 Kč).

Nový Blu-ray přehrávač BD-S667 je plně kompatibilní se scénickými módy výše popsaného recieveru RX-V667 a nabízí vysoce kvalitní reprodukci zvuku i obrazu skrze 1080p/24 Hz kompatibilní HDMI výstup. Dekóduje a přehrává všechny současné HD formáty. Má certifikaci DLNA.


Blu-ray přehrávač BD-S667.

Z vložených médií nebo z USB rozhraní dokáže číst mnoho multimediálních formátů, včetně: AVCHD, WMV, JPEG (HD), MP3 a WMA. Umí také přehrávat obrázkové prezentace s hudebním doprovodem (MP3). Přístroj využívá D/A převodníky 192 kHz/24 bitů. Doporučená maloobchodní cena činí 329,95 USD, tedy přibližně 6862 Kč.

Zdroj: HiTech Review, Yamaha.