Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Xiaomi představilo nové televize s tenkými rámečky

, , aktualita
Xiaomi rozšířilo svou nabídku chytrých televizorů na čínském trhu. V nové řadě E nalezneme modely s úhlopříčkami 32 " až 65", všechny s tenkými rámečky. Vrchol tvoří model Mi Mural TV, který se tváří na stěně jako umělecké dílo.

Na rozdíl od smartphonů a další elektroniky jsou televizory od Xiaomi stále dostupné pouze na vybraných asijských trzích. Možná i kvůli své nedostupnosti nás tolik přitahují, ale hlavním důvodem bude výborný poměr ceny a výbavy. Na nedávné tiskovce v Pekingu představil čínský výrobce celou novou řadu E, která zahrnuje čtyři modely s různými úhlopříčkami. Dvojice největších, která měří 55 a 65 palců, se chlubí rozlišením 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixelů). U 43palcového modelu zvolil výrobce rozlišení Full HD (1920 x 1080) a 32palcový si vystačí dokonce jen s HD (1366 x 768). Ve všech případech se jedná o LCD panely, u kterých Xiaomi slibuje široké pozorovací úhly až 178 stupňů. Všimnout si můžete také tenkých rámečků okolo obrazovky, a to dokonce i u nejmenšího zástupce.
 
 
K dalším vlastnostem patří kovové nohy pro vyšší stabilitu a uživatelské rozhraní PatchWall založené na Androidu. Jeho předností by mělo být chytré doporučení obsahu na základě dříve sledovaných filmů, ale nechybí samozřejmě ani přístup k oblíbeným aplikacím pro streamování videa. Podle konkrétního modelu zajišťuje pohon dvoujádrový nebo čtyřjádrový procesor spolu s 1GB až 2GB operační pamětí. Interní úložiště má velikost 4 GB nebo 8 GB. Modely se 4K rozlišením navíc dostaly také podporu HDR10, dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, větší počet portů (3 x HDMI, 2 x USB) a zvukové technologie od Dolby. K ovládání všech televizorů z řady E slouží dálkový ovladač s Bluetooth a hlasovými povely. Cena se podle zvoleného modelu pohybuje od 1 099 do 3 999 juanů, v přepočtu 3 800 Kč až 13 700 Kč bez DPH.
 
 
Dostalo se ovšem také na high-endový segment. Xiaomi Mi Mural TV se vyznačuje tloušťkou pouhých 13,9 mm a je určena k instalaci na stěnu. Některé interní komponenty jsou totiž uloženy v soundbaru, který lze umístit pod televizor. Vzájemné propojení zajišťuje systém MiPort, který v sobě ukrývá 30 kabelů pro přenos signálu rychlostí 18Gbps a 400W napájení. Výrobce se chlubí tím, že použil 65" od Samsungu podporující rozlišení 4K. Nehcybí čtyřjádrový, 64bitový procesor Amlogic, 2GB RAM ani 32GB vnitřní úložiště. O komunikaci s okolím se stará dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2, trojice portů HDMI a dvojice USB. Soundbar obsahuje celkem šest reproduktorů a subwoofer, nechybí podpora zvuku od DTS a Dolby. Za Mi Mural TV si Xiaomi řekne o 6 999 juanů, tedy 24 000 Kč.
 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)


reklama
reklama