Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s Win Fast TV pls help me :( uz vazne nevim co s tym

guarapachanga (8)|14.4.2006 18:25
mam tv kartu WinFast TV2000 XP Expert a pri pozerani TV (na to sluzi program Win Fast PVR) nemozem pozerat vsetky programy... a to je ten problem. vzdy musim prenastavovat lokalitu... napr. ked nastavim Slovakia idu mi programy ako Nova , Viva , Čt... ale ked chcem pozerat ine programy, musim dat napr. Czech Republic PAL B, PAL D, alebo B/D... to uz podla programu... ale takto je to dost zdlhave a neprakticke... poradte mi pls. uz vazne nevim co mam spravit... :-((
Ivo Mašek (10205)|14.4.2006 19:15
Na záložce, kde se ladí programy, nastav:
Area: (pro ČR)Czech_PAL B/D. Co je tam pro SR, to nevím. Je ale vhodné, aby tam byla možnost PAL_ B/D.
TV Source: Cable
Zafajfkuj Auto Fine Tune, a Adaptive Channel Scanning. Odklepni Scan Channels. Bude to trvat delší dobu, než se kanály naladí.
Obraz by jsi měl mít, pokud ti bude vrčet zvuk, tak použij klávesu "A". Pokud není ani obraz, ani zvuk, tak je problém u společnosti, která šíří programovou nabídku.
Mám stejnou kartu, mám nastaveno Czech_PAL B/D, a chytám všechny programy, které provozovatel kabelovky garantuje.
guarapachanga (8)|14.4.2006 21:09
[quote=Ivo Mašek]Na záložce, kde se ladí programy, nastav:
Area: (pro ČR)Czech_PAL B/D. Co je tam pro SR, to nevím. Je ale vhodné, aby tam byla možnost PAL_ B/D.
TV Source: Cable
Zafajfkuj Auto Fine Tune, a Adaptive Channel Scanning. Odklepni Scan Channels. Bude to trvat delší dobu, než se kanály naladí.
Obraz by jsi měl mít, pokud ti bude vrčet zvuk, tak použij klávesu "A". Pokud není ani obraz, ani zvuk, tak je problém u společnosti, která šíří programovou nabídku.
Mám stejnou kartu, mám nastaveno Czech_PAL B/D, a chytám všechny programy, které provozovatel kabelovky garantuje.[/quote]

jeeeeeeeeeeeeeeeee dik
si genius :D ta klavesa A !!! to som poterboval... vsetko je uz ok!!! dik oc :)))))
guarapachanga (8)|22.4.2006 15:05
caute, mam dalsi problem :-(((
uz bolo vsetko ok, isli mi vsetky programy, kvalitny zvuk, kvalitny obraz...
az raz...
ked som ako obycajne vypol WinFastPVR...
sa mi z nicoho nic tieto programy vymazali...
a odvtedy sa mi vymazavaju stale...
vzdy ked chcem pozerat telku cez pc musim ich znova 10minut ladit...
(skusal som aj preinstallaciu... ale nic nepomaha)

pozn.:
-pouzivam antenu (mam aj nastavene Antena)
-ako lokaciu pouzivam Slovakia / jednu z Cech Republic PAL D, B/D, B, najcastejsie vsak B/D, pricom sa mi zobrazuje 1/2 kanalov na Slovakia a polovica na CechRepublic
-ak pouzijem adaptivni hledani kanalu, lokacia sa prepne na custom defined a naladia sa vsetky programy

pri ladeni mozem spravit toto:

1, dam Slovakia* a naladim rychlim ladenim... nemam tam vsetky programy

2, dam Slovakia* a naladim dlhym, adaptivnym ladenim... po dlhom case sa mi zobrazia vsetky programy a vsetko je ok... (Slovakia sa pri tomto ladeni zmeni na Custom Defined)

3, dam rovno Lokaciu (alebo teda Plochu) : Custom Defined a po adaptivnom ladeni MI IDU VSETKY PROGRAMY A VSETKO CO MA FUNGOVAT FUNGUJE! az na to, ze obraz blika namodro... (teda napr. pozeram Colomba a neustale mi blika NOVA a MODRA OBRAZOVKA... super vec na epilepticke zachvaty... :) )

a toto vsetko sa samozrejme po vypnuti PVR vypne a mozem to robit odznova

*alebo inu lokaciu, Slovakia davam najcastejsie


prosim o radu :-) :-) :-)
Ivo Mašek (10205)|22.4.2006 16:18
[quote]uz bolo vsetko ok, isli mi vsetky programy, kvalitny zvuk, kvalitny obraz... az raz... [/quote]
Vzpomeň si, co jsi s PC vyváděl. Buď jsi něco nainstaloval, co se neslučuje s drivery tuneru, nebo si něco odinstaloval a s tím se "svezlo" něco, co potřebuje k provozu tuner.

Co se týče stanic, jsou uložené zde (pro Win98SE):
registry- HKEY_CURRENT_USER / SOFTWARE / Leadtek / Video / WFTV / Friendly
C:/ProgramFiles / WinFast / WFTVFM / Winfq.cfg
Znovu nalaď programy a z výše uvedených položek si je překopíruj do nějakého, tebou vytvořeného, adresáře.
Zrestartuj (vypni/zapni) PC a spusť tv. Pokud nebudou žádné kanály, tak je z toho adresáře, kam jsi si uložil programy, opět překopíruj tam, kde mají být.
Tato operace někdy pomůže (i zde na freaku je uživatel, kterému tato rada pomohla), a neměl by jsi mít po vyp/zap PC žádný problém. pokud to nepomůže, tak potom nevím.
V každém případě si ale vzpomeň, co jsi dělal na PC před tím, co ti ty kanály přestaly fungovat.
Co jsem vypozoroval, tak ti, co chytají tv přes klasickou antenu (terestirial), často uvádí jako zemi Poland.
guarapachanga (8)|22.4.2006 17:40
skusim nainstalovat nejake kodeky... som instaloval k-lite... mozno to bude tym..
a nevies co mam spravit ked mam "hlasitost zarizeni" (teda ta celkova hlasitost pc...) nastavenu napr. na len na 10% , tak ked pustim PVR vzdy mi to skoci na 50% a to je poriadne nahlas :)
Ivo Mašek (10205)|22.4.2006 17:46
[quote=guarapachanga]skusim nainstalovat nejake kodeky... som instaloval k-lite... mozno to bude tym..
a nevies co mam spravit ked mam "hlasitost zarizeni" (teda ta celkova hlasitost pc...) nastavenu napr. na len na 10% , tak ked pustim PVR vzdy mi to skoci na 50% a to je poriadne nahlas :)[/quote]
Ten soubor kodeků K-Lite musí pryč!! O neblahém důsledku CodecPacků je tu napsáno více než dost. Problém asi bude, že se jejich pozůstatků v registrech nezbavíš.
Žádné kodeky momentálně neinstaluj. Ta tv karta má své kodeky a ona si je sama instaluje. Doporučuji po odstranění K-Lite odinstalovat tv kartu a po restartu ji znovu nainstalovat. Je docela pravděpodobné, že reinstalu OS se nevyhneš.
Co se týče zvuku, nastav si ho v příslušné záložce.
guarapachanga (8)|22.4.2006 17:59
no uz to je :) stiahol som si z netu anglicku verziu, ktora mi to vsetko nahodila :-D ale... zas tu je nieco nove... ja sa zblaznim :-D takze teraz ide zas vsetko ok... akurat ... no... to prepinanie pomocou klavesy A a klavesy S sa neuklada.. teda: ked dam program NOVA, tak mi ide naraz aj cesky aj anglicky... stlacim S a je to ok... prepnem na ČT a zas na NOVU a NOVA ide zas v 2 jazykoch... no a este napriklad PRIMA, ta je nastavena na PAL DK, stalacim klavesu A prepne sa na PAL BG... a zas dam nejaky iny program, vratim sa na PRIMU a zas je DK a tak mi to tu nahlas chrčí.. :) ...
Ivo Mašek (10205)|22.4.2006 18:39
No to má asi souvislost s tou anglickou verzí. Já nevím. Nelze tam nastavit PAL_B/D?
Mě to teď přijde, jako že to máš solidně domotaný. V tom se nikdo nevyzná.
guarapachanga (8)|23.4.2006 12:32
takze pomaly postupujem... uz to skoro mam

ale

registry- HKEY_CURRENT_USER / SOFTWARE / Leadtek / Video / WFTV / :-? Friendly :-?

to friendly som tam nenasiel... mam windows XP profesional...
Ivo Mašek (10205)|23.4.2006 13:11
U WinXP nevím. Mám Win98SE.
Whitejoker (616)|24.4.2006 15:12
[quote=Ivo Mašek]Mám Win98SE.[/quote]
Já též. A jsem :-D
system_121.png