Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozcházení zvuku a obrazu u Experta

dostas (11)|15.2.2006 23:58
ten starý známy problém :-( nahrávám do MPG 2 na kartě Leadtek Winfast Expert, na sestavě Athlon 2000+, 256MB RAM, Geforce 4 ve windows mi běží jenom ty nejnutněší věci a přesto při nahrávání mi roste geometrickou řadou
posunutí obrazu se zvukem ... vím že už se to tady několikrát řešilo ale nějak si nemohu uvědomit čím to je a jak to řešit děkuji za rady jsem začátečník a nikdo učený z nebe nespadl :-)

Btw.: mám verzi PVR - 3.0.10.51

ještě bych ocenil kdyby někdo napsal jak se to dá optimálně nastavit nějak nerozumím všem těm kodekům co tam jsou.... díky
ODSakEda (2278)|16.2.2006 01:04
dostas master stream na audio! Jo máš vůbec PCI zvukovku, nebo jen na desce?!... S tím bejvá problém! Stíhá ti s rezervou CPU?!!!
Saxel (2279)|16.2.2006 07:57
dostas
Áááá ... další nešťastník. Trochu teorie, proč k tomu může docházet dal dohromady Mike a je zde: https://www.tvfreak.cz/framerate-a-synchronizace-zvuku-a-videa/1240. Problém zatím nelze řešit nastavením ovladačů ani SW pro řízení karty (dle mého názoru). Nezbývá než opravit až výsledný Mpeg-2. To znamená nejprve oddělit audio od videa (demultiplex), audio upravit (stlačit/roztáhnout v čase) a dále buďto znovu spojit s videem (multiplex) nebo nechat oddělené pro další zpracování (střih, příprava DVD).
Další možností jak to řešit, je zkusit jinou zvukovou kartu. Pokud bude mít v pořádku časování (řídící krystal), nebude se audio rozjíždět.

P.S. pro příště doporučuji lépe volit název tématu.
Fantas! (3016)|16.2.2006 08:59
dostas
mozna se poletu, ale neco mi rika, ze Expertka ma uz vnitrni zpracovani zvuku. Tedy vykaslat se hnani do zvukovky a ukladat to urcite radej pomoci teto vymozenosti. Tak to treba mam ja na me Genius VWP3 a nevim, co je rozhozeny obraz a zvuk.
Duvod: jak video tak zvuk se zpracovana pri stejnych frekvencich a tim padem vse sedi jak prdel na kastrolu! :-)
thedark (39)|16.2.2006 09:47
ja mam taky Experta a SB Live a zvuk se mi taky rozjizdi. Reseni je vyborne popsane na Vladanových stránkách:
Ziskani zvuku z videa pomocí VirtualDubu:
http://jech.webz.cz/vd_zvuk.php

Uprava posunu zvuku pomoci Audacity:
http://jech.webz.cz/tv2.php
Saxel (2279)|16.2.2006 14:15
[quote=Fantas!]mozna se poletu, ale neco mi rika, ze Expertka ma uz vnitrni zpracovani zvuku...[/quote]
... to se bohužel pleteš. Audio A/D převodník na ní není :-(((
Fantas! (3016)|16.2.2006 14:29
Saxel
tak to dik za info... Proste jsem koupil tu Geniusku moooc dobre! :-)
dostas (11)|16.2.2006 16:15
mám integrovanou zvukovku ... myslíte ze by pomohlo kdybych nahrával treba do avi a potomto teprv převedl ?
Fantas! (3016)|16.2.2006 16:30
dostas
pokud bude mit zvukovka na zakladce stejne casovani jako tv tuner, tak pak bys nemel mit problem s rozhozenymi snimky. Napr u Fly2000TV je to resene tak, ze pokud dojde ke ztrate snimku, odstrani se i stejna delka zvuku. V tomto pripade, pokud se splni to, co jsem napsal v prvni vete, nemuzes mit s rozhozenim problem.
Taky je mozne nastavit konstantu. Nevim ale jestli ti to tvuj soft k Expertovi umozni. Ta konstanta rekne, jak upravit zachytavani zvuku vuci videu tak, aby byl vysledek synchronni. Urcuje se zpravidla zkousenim a kdyz ji vychytas, nemusis se uz o to starat zpetne v nejakem softu...
Pokud budes zachytavat do avi, zvuk se ti v pripade, ze casovani bude ruzne rozjede! Pak jedine ta konstanta...
Milosbb (889)|16.2.2006 17:02
dostas

na sestavě Athlon 2000+, 256MB RAM, Geforce 4

Presne na tomto HW som zachytával do mpeg2 pomocou zvukovky na doske, akurát som nemal Leadtek ale Fly TV Prime34(hw totožná s Genius III) a takisto mi nesedel zvuk. Po dokúpení 512 RAM a vypnutí naozaj všetkého vrátane antivíru a nastavení grabovania na "realtime" mi už karta grabuje do full DVD úplne v pohode a bez posunu zvuku. Aby som nezabudol, vypínam aj preview (náhľad)

mám integrovanou zvukovku ... myslíte ze by pomohlo kdybych nahrával treba do avi a potomto teprv převedl ?

Tak napr. ja tie najdôležitejšie veci (home video a pod.) zachytávam do nekomprimovaného avi 768x576 RGB 24 a rozdiel od originálu nespoznáš. No a až potom to prevádzam do mpeg2.
To, čo pre mňa nie je až tak dôležité a čo neskôr aj tak zmažem, grabujem do XviD 480x360 a zvuk PCM

---------------------
Fantas! (3016)|16.2.2006 18:23
Milosbb
nekomprimovane avi se mi zda jako zbytecny luxus. Ja to davam do MC DV formatu a pak je s tim snadna manipulace a hlavne velikost zachyceneho videa je cca 10x mensi! Vyborne se to striha... :o)
greatone (7)|19.2.2006 13:35
Chtel sem se zeptat, mam Leadtek PVR2000 a nemuzu zjistit jestli ma ten Audio A/D prevodnik.Mam taky problem s tim rozchazenim zvuku ale tohle sem jeste nezkousel.

Diky