Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

WonderMedia pro streamování videa

, , aktualita
WonderMedia pro streamování videa
Společnost VIA v tiskové zprávě představila nejnovější produkt SmartStream prodávaný pod značkou WonderMedia. Jedná se o streamování HD videa z počítače do televizoru, což se děje díky bezdrátovému připojení Wi-Fi nebo Ethernetu.
WonderMedia pro streamování videa
WonderMedia je tedy firma, kterou plně vlastní VIA a která se zabývá vývojem a výrobou produktů pro přenos multimediálních dat po sítích. Jejich produkt SmartStream tomu plně odpovídá, protože zajišťuje přenos, či streamování videa v HD rozlišení buď po ethernetové síti, nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. K tomu využívá SoC (System on Chip) s označením WonderMedia PRIZM a slibuje nízké zpoždění přenosů i nízkou cenu.SmartStream má spolehlivě pracovat s jakýmkoliv moderním PC (nebo i se smartphonem) a dle jeho výkonu je uživateli dovoleno škálovat náročnost a nastavit si odpovídající kvalitu přenosů. Navíc je komunikace mezi počítačem a televizorem obousměrná, takže budeme moci ovládat přehrávání pomocí televizoru, což se hodí, když počítač je v jiné místnosti a nemáme k němu dobrý přístup.

Podporovány jsou obrazová rozhraní VGA (D-Sub) a DVI a přenášet můžeme signál z počítače v podstatě bez omezení, takže se dá SmartStream dle výrobce využít nejen pro video, ale také pro hry, aplikace, fotografie, nebo prostě hudbu. Jedná se v podstatě o využití televizoru na dálku jako dalšího monitoru. Připojit si můžeme dokonce i normální či bezdrátovou klávesnici pomocí portu USB a přímo u televize si ovládat hry a surfovat na internetu (snad to platí i pro myš).

Zdroj: TZ WonderMedia