WinFast HPVC1111 - čtyřikrát SpursEngine

WinFast HPVC1111 - čtyřikrát SpursEngine
, , aktualita
Výrobci se sice předhánějí v akceleraci kódování HD videa pomocí grafických karet, nic ale zatím nepředhoní kódování pomocí SpursEngine na specializované komprimovací kartě. Leadtek teď přichází s kartou, která má na sobě hned čtyři SpursEngine čipy.
K oblíbeným
reklama
Původní karta WinFast PxVC1100, kterou již známe, měla na sobě jeden čip Toshiba SpursEngine SE1000. Nyní Toshiba přešla na novou technologii výroby 45nm oproti původnímu 65nm, čímž se snížila spotřeba a využil toho Leadtek k aplikaci čtyř čipů na jednu kartu s názvem WinFast HPVC1111. Neznamená to ale, že se výkon karty čtyřikrát znásobí, ale prostě jen karta dokáže zpracovat čtyři streamy najednou - tedy dokáže kódovat čtyři videa najednou. Pokud budeme kódovat jen jedno video, rychlost se nezmění.Karta nese čtyři čipy, které jsou odděleny od PCI Express sběrnice pomocí dodatečného PCI Express bridge, tváří se tak vlastně jako čtyři samostatné karty. Oproti předchozímu typu ale používá rychlejší x4 rozhraní.

Pokud chcete vědět, jak moc je rychlý převod do H.264 v plném HD rozlišení, tak si nalistujte náš test karty Grass Valley FireCoder Blu, která používá stejný čip jako WinFast PxVC1100.

Zdroj: Leadtek
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik