Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Vysílání v DVB-T je pro televize finančně náročné

, , aktualita
Vysílání v DVB-T je pro televize finančně náročné
TV Public ukončila vysílání prostřednictvím DVB-T v multiplexu 3. Provozovatel této televize, společnost TotalPress, dluží 134 milionů korun. Vedení TV Public oznámilo, že se její tým bude podílet na přípravě nového televizního projektu.
Vysílání v DVB-T je pro televize finančně náročné
Ukončení stávajícího vysílání TV Public v multiplexu 3 byla nezbytná podmínka. Televize nadále vysílá přes satelit. Ředitel TV Óčko Jiří Balvín za ukončením vysílání vidí finanční situaci. To potvrzuje i firma Czech Digital Group (CDG), která provozuje multiplex 3 a patří pod České Radiokomunikace. Podle mediálního analytika Karla Hvížďaly nejsou nové televizní projekty perspektivní, pokud České Radiokomunikace nezmění svou politiku.

Vedení TV Public se k ukončení vysílání v multiplexu 3 vyjádřilo pouze prostřednictvím tiskové zprávy, ve které je uvedeno toto: „Ukončení šíření signálu v DVB-T je prvním z plánovaných kroků, v rámci kterého se tým této televize začne v brzké době podílet na přípravě nového projektu. Toto řešení je nezbytným krokem na cestě směřující k našemu zapojení do dalšího projektu.“


Ředitel TV Óčko Jiří Balvín (na snímku vlevo), zdroj: TV Óčko.

Podle zástupců CDG je však důvodem ukončení vysílání neplnění podmínek vyplívajících ze smlouvy uzavřené se společností Totalpress, provozovatelem TV Public. Czech Digital Group hodlá dál multiplex 3 rozvíjet podle plánu a ceny ani smluvní podmínky upravovat nehodlá.

Někteří mediální experti jsou však k budoucnosti multiplexu 3 skeptičtí. Provozovatelé televizí musí letos za měsíční šíření DVB-T signálu v MUX 3 zaplatit 6 milionů Kč (ještě vloni to přitom byly 3 miliony Kč, tedy polovina), což může být zejména pro menší televizní projekty s malou sledovaností likvidační.

Zdroj: ceskamedia