Vysílání v DVB-T je pro televize finančně náročné
26.4.2011, Jiří Piškula, aktualita
TV Public ukončila vysílání prostřednictvím DVB-T v multiplexu 3. Provozovatel této televize, společnost TotalPress, dluží 134 milionů korun. Vedení TV Public oznámilo, že se její tým bude podílet na přípravě nového televizního projektu.
Ukončení stávajícího vysílání TV Public v multiplexu 3 byla nezbytná podmínka. Televize nadále vysílá přes satelit. Ředitel TV Óčko Jiří Balvín za ukončením vysílání vidí finanční situaci. To potvrzuje i firma Czech Digital Group (CDG), která provozuje multiplex 3 a patří pod České Radiokomunikace. Podle mediálního analytika Karla Hvížďaly nejsou nové televizní projekty perspektivní, pokud České Radiokomunikace nezmění svou politiku.
Vedení TV Public se k ukončení vysílání v multiplexu 3 vyjádřilo pouze prostřednictvím tiskové zprávy, ve které je uvedeno toto: „Ukončení šíření signálu v DVB-T je prvním z plánovaných kroků, v rámci kterého se tým této televize začne v brzké době podílet na přípravě nového projektu. Toto řešení je nezbytným krokem na cestě směřující k našemu zapojení do dalšího projektu.“

Ředitel TV Óčko Jiří Balvín (na snímku vlevo), zdroj: TV Óčko.
Podle zástupců CDG je však důvodem ukončení vysílání neplnění podmínek vyplívajících ze smlouvy uzavřené se společností Totalpress, provozovatelem TV Public. Czech Digital Group hodlá dál multiplex 3 rozvíjet podle plánu a ceny ani smluvní podmínky upravovat nehodlá.
Někteří mediální experti jsou však k budoucnosti multiplexu 3 skeptičtí. Provozovatelé televizí musí letos za měsíční šíření DVB-T signálu v MUX 3 zaplatit 6 milionů Kč (ještě vloni to přitom byly 3 miliony Kč, tedy polovina), což může být zejména pro menší televizní projekty s malou sledovaností likvidační.
Zdroj: ceskamedia
Vedení TV Public se k ukončení vysílání v multiplexu 3 vyjádřilo pouze prostřednictvím tiskové zprávy, ve které je uvedeno toto: „Ukončení šíření signálu v DVB-T je prvním z plánovaných kroků, v rámci kterého se tým této televize začne v brzké době podílet na přípravě nového projektu. Toto řešení je nezbytným krokem na cestě směřující k našemu zapojení do dalšího projektu.“

Ředitel TV Óčko Jiří Balvín (na snímku vlevo), zdroj: TV Óčko.
Podle zástupců CDG je však důvodem ukončení vysílání neplnění podmínek vyplívajících ze smlouvy uzavřené se společností Totalpress, provozovatelem TV Public. Czech Digital Group hodlá dál multiplex 3 rozvíjet podle plánu a ceny ani smluvní podmínky upravovat nehodlá.
Někteří mediální experti jsou však k budoucnosti multiplexu 3 skeptičtí. Provozovatelé televizí musí letos za měsíční šíření DVB-T signálu v MUX 3 zaplatit 6 milionů Kč (ještě vloni to přitom byly 3 miliony Kč, tedy polovina), což může být zejména pro menší televizní projekty s malou sledovaností likvidační.
Zdroj: ceskamedia


