Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Vegas Pro 16 dostává podporu 360° videa

, , aktualita
Společnost Vegas Creative Software uvedla novou verzi video editoru Vegas Pro 16. Nová varianta např. získává podporu 360° videosekvencí, má také lepší stabilizaci videa, sledování pohybu a další vylepšení.

Na trhu video editorů se objevuje nová verze Vegas Pro 16. Ta přináší mnoho užitečných vylepšení. Je to např. sledování objektu, kdy si lze vybrat sledovanou oblast a na ní pak aplikovat různé filtry jako změnu jasu, barev nebo třeba pixelizaci pro zamaskování obličejů. Dokonce je možné ke sledovanému objektu připnout text, který jej bude při pohybu následovat.  Úplně přepracován byl systém stabilizace videa, který je přesnější a dovolí vyvářet neroztřesená videa i tehdy, když byla pořízena z ruky.
 
Vegas Pro 365
 
Zajímavostí je funkce Dynamic Storyboarding, která dovoluje pracovat s několika návrhy posloupnosti scén a experimentovat se střihem. Vývojáři přidali i podporu HDR, díky čemuž by měly být stíny lépe prokreslené a naopak ve světlech by mělo být méně přepalů. Poněvadž dnes je docela populární o 360° video, Vegas Pro 16 přidává podporu práce i s takovými videosekvencemi. Umí tak např. sloučit dvě videosekvence pořízené se 180° záběrem. Možné je tak vytvářet efekt malé planetky a podobně. Zapracovalo se také na průběžných automatických zálohách, kterým lze nastavit frekvenci i místo zálohování.
 
Základní variantou je Vegas Pro 16 Edit za $399. Ta podporuje výše zmíněné novinky, dále Beziérovo maskování i podporu monitorů s vysokým DPI. Vegas Pro 16 už bude stát $599 a přidá několik dalších efektů a funkcí, např. VEGAS DVD Architect. Jejich ještě pokročilejší verze pak nabídne Vegas Pro 16 Suite za $799. Kdo chce, může využít i verzi s předplatným Vegas Pro 365 za $16,67 měsíčně. Do 12. září dostanete zdarma Boris FX Continuum Key & Blend Unit v hodnotě $399.
 


reklama
reklama