www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Vegas Pro 16 dostává podporu 360° videa

Vegas Pro 16 dostává podporu 360° videa
, , aktualita
Společnost Vegas Creative Software uvedla novou verzi video editoru Vegas Pro 16. Nová varianta např. získává podporu 360° videosekvencí, má také lepší stabilizaci videa, sledování pohybu a další vylepšení.
K oblíbeným
reklama
Na trhu video editorů se objevuje nová verze Vegas Pro 16. Ta přináší mnoho užitečných vylepšení. Je to např. sledování objektu, kdy si lze vybrat sledovanou oblast a na ní pak aplikovat různé filtry jako změnu jasu, barev nebo třeba pixelizaci pro zamaskování obličejů. Dokonce je možné ke sledovanému objektu připnout text, který jej bude při pohybu následovat.  Úplně přepracován byl systém stabilizace videa, který je přesnější a dovolí vyvářet neroztřesená videa i tehdy, když byla pořízena z ruky.
 
Vegas Pro 365
 
Zajímavostí je funkce Dynamic Storyboarding, která dovoluje pracovat s několika návrhy posloupnosti scén a experimentovat se střihem. Vývojáři přidali i podporu HDR, díky čemuž by měly být stíny lépe prokreslené a naopak ve světlech by mělo být méně přepalů. Poněvadž dnes je docela populární o 360° video, Vegas Pro 16 přidává podporu práce i s takovými videosekvencemi. Umí tak např. sloučit dvě videosekvence pořízené se 180° záběrem. Možné je tak vytvářet efekt malé planetky a podobně. Zapracovalo se také na průběžných automatických zálohách, kterým lze nastavit frekvenci i místo zálohování.
 
Základní variantou je Vegas Pro 16 Edit za $399. Ta podporuje výše zmíněné novinky, dále Beziérovo maskování i podporu monitorů s vysokým DPI. Vegas Pro 16 už bude stát $599 a přidá několik dalších efektů a funkcí, např. VEGAS DVD Architect. Jejich ještě pokročilejší verze pak nabídne Vegas Pro 16 Suite za $799. Kdo chce, může využít i verzi s předplatným Vegas Pro 365 za $16,67 měsíčně. Do 12. září dostanete zdarma Boris FX Continuum Key & Blend Unit v hodnotě $399.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik