Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Stil - nástupce TV Public, v nabídce UPC

4.10.2011, Jiří Piškula, aktualita
Kabelová televize UPC zařadila do své nabídky novou českou televizní stanici s názvem Stil, která je s největší pravděpodobností nástupcem letos zkrachovalé TV Public. V období těsně před ukončením vysílání TV Public se informace o novém kanálu objevovaly.
Nikdo si však nebyl jistý, do jaké míry jsou plány na vznik nové TV stanice, reálně uskutečnitelné. Nyní se zdá, že skutečně nešlo jen o mlžení v souvislosti s blížícím se koncem vysílání TV Public, jelikož UPC oficiálně oznámilo zařazení této stanice do své nabídky a rovněž prosakují informace o tom, že zástupci nové TV stanice jednají o možnostech vysílání přes satelit Astra na pozici 23,5° E v režimu FTA, tedy nekódovaně.

TV Stil se u UPC stává součástí programové nabídky Starter, kterou mají k dispozici všichni zákazníci digitální televize UPC. UPC tak nyní nabízí již 110 televizních programů všech žánrů. Třináct z nich přitom vysílá ve vysokém rozlišení.

„Televize Stil byla naší společností vybrána jako náhrada za life stylovou televizi Public, která, jak známo, ukončila vysílání v polovině tohoto roku“, konstatuje v této souvislosti Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

Vysílací schéma televize Stil je tvořeno především soutěžními a zábavnými pořady a magazíny vlastní výroby, kterým je věnováno 60 % vysílacího času. Přibližně 15 % vysílání pak zaujímají Interaktivní a teleshoppingové bloky. Zbylý vysílací čas je střídavě vyplněn hudebními klipy především českých hudebních uskupení a zpěváků a dokumentárními pořady zahraniční provenience. Stil vysílá 24 hodin denně, plně v českém jazyce. Držitelem licence a producentem televizních pořadů je plzeňská společnost TPMC.

Zdroj: TZ UPC