Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

TV Samsung v roce 2011: specifikace

, , preview
TV Samsung v roce 2011: specifikace
Samsung oficiálně ještě nepředstavil své letošní TV pro evropský trh, ale informací je dostupných už dost. Uzoučké rámečky, 3D a „chytré technologie mají být hlavními lákadly. Ovšem na tyto tři aspekty se zaměřují i všichni ostatní. Nabídne Samsung něco víc?
TV Samsung v roce 2011: specifikace
Kapitoly článku:
  1. TV Samsung v roce 2011: specifikace
  2. LCD TV
  3. Plazmové TV
Korejský obr má připraveny nové řady LCD a plazmových televizí ve všech cenových kategoriích. Jediná série, která zůstává nenahrazena, je ta s označením 9.

Samsung dává najevo, že je na poli LCD televizorů špička tím, že zeštíhlil rámečky právě těchto televizí na 5 mm. Měly by tedy vypadat po designové stránce lépe. Modely roku 2011 ponesou označení „D“ (C byly v roce 2010 a B v roce 2009) a nejdražší řadou bude ta s označením D8000.

Na zevnějšku plazmových TV bylo také zapracováno – měly by být rovněž tenčí. Díky kombinací Real Black Filtru a tzv. LCE technologie (Local Contrast Enhancer) bychom se měli dočkat tmavější černé. Další změnou u plazem je zvětšení úhlopříčky na 51, 59 a 64 palců (z loňských 50, 58 a 63). Samsung se nechal slyšet, že je to díky zmenšení rámečku. Vnější rozměry rámečku tedy zůstanou stejné, jen úhlopříčka uvnitř se zvětší o palec.

Hlavním tahounem, podobně jako u konkurenčních výrobců, má být „chytrá“ technologie s připojením k internetu, u Samsungu nazvaná Smart TV. Loni představené Samsung Apps má v plánu výrobce mohutně rozšířit a zákazníci tak získají přístup ke službám video-on-demand, hudebním serverům, hrám apod.

Dálkově ovládat TV je nyní možné z telefonů Samsung, jiných jiných značek telefonů vybavených Androidem, nebo iPhonů/iPadů. Další zajímavou novinkou je systém propojení TV s jiným přístrojem a možnost streamování televizního signálu přímo do jiného zařízení, jako je třeba tablet. Dražší modely pak přijdou s integrovaným webovým prohlížečem.

Samsung samozřejmě nechce zůstat pozadu za konkurencí, a tak bude v Evropě nabízet USB nahrávání a DLNA. Povedeným kouskem je dotykový dálkový ovladač, který se bude ovšem prodávat zvlášť, aby bylo docíleno co nejnižší ceny samotných televizorů.

Trojrozměrné zobrazování zůstává také jednou z hlavních vlastností nových televizorů. 3D už budou podporovat i levnější řady D6500 . Samsung se také dušuje, že kvalita 3D obrazu byla vylepšena a 3D brýle jsou lehčí, než byly kdy předtím a nově používají ke komunikaci s televizory bluetooth technologii (místo infračervených paprsků).