Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Tři nové Full HD kamery od Panasonic

, , aktualita
Tři nové Full HD kamery od Panasonic
Panasonic představil tři nové videokamery HDC- HS60, HDC-TM60 a HDC- SD60 s rozlišením Full HD, jež disponují novým zoomem nabízejícím až 35násobné přiblížení a také 35,7mm širokoúhlým objektivem. Více se dozvíte v následujícím textu...
Tři nové Full HD kamery od Panasonic
Videokamery Panasonic HDC- HS60, HDC-TM60 a HDC- SD60 nabízí tedy především 35,7 mm širokoúhlý objektiv a nový inteligentní zoom s 35násobným přiblížením. U všech tří modelů se také dočkáme režimu iA (intelligent Auto) obsahujícího funkce POWER O.I.S., AF/AE Tracking, Inteligentní výběr scény, Inteligentní kontrolu kontrastu a nově přidanou funkci Rozpoznávání tváří. Ta však sama o sobě žádnou novinkou není a je využívána již mnoha jinými modely k tomu, aby byly co nejlépe zachyceny a zaostřeny lidské tváře.Optický zoom nabízí objektiv 25násobný, ovšem funkce Inteligentní rozlišení jej dokáže elektronicky zvýšit až na 35násobek. Stejná funkce pak umí obraz interpolovat tak, aby výsledné fotografie měly rozlišení 5 megapixelů. POWER O.I.S. pak není nic jiného než optický stabilizátor, který má u nových modelů mít vylepšenu funkčnost pro ještě kvalitnější redukci třesu, což se u 25násobného zoomu vyplatí. Režim Active mode má zase na starost minimalizaci rozmazávání obrazu. Funkce Rozpoznávání tváří disponuje pamětí pro uložení konkrétního obličeje, jejž dokáže následně vyhledat i mezi skupinou jiných lidí. Uložit si tak můžeme až šest fotografií jednoho obličeje z různých úhlů a při různých výrazech. Podobnou funkcí je pak Smile Shot, tedy automatická závěrka fotoaparátu, která se spustí tehdy, když zaznamená usmívající se obličej.Model HDC-SD60 podporuje karty SD/SDHC/SDXC, HDC-TM60 k tomu přidává vlastní 16GB paměť a funkci Relay Recording (po zaplnění interní paměti se automaticky započne záznam na kartu) a hybridní HDC-HS60 má zase kromě paměťového slotu interní 120GB pevný disk. Na ten se v režimu HE vejde až 51 hodin záznamu a pokud k tomu přidáme 64GB kartu, dostaneme 78,5 hodiny.

Mezi další vymoženosti všech kamer patří funkce Crystal Engine Pro, která má zajišťovat jasnější a ostřejší obraz, Redukce šumu pro záznamy pořízené v nízkém osvětlení, Wind Noise Canceller, tedy větrný filtr vychází z předchozí funkce Wind Cut, 1.0-sec Quick Start zajišťuje započnutí záznamu už jednu sekundu po otevření displeje, Time Lapse Recording s intervaly 1, 10, 30, 60 a 120 sekund dovolí pořizovat časosběrné záznamy a nakonec byl zmíněn dotykový displej.

Nové modely Full HD kamer budou na náš trh uvedeny približně v březnu 2010.

Zdroj: TZ Panasonic